Owocowy Przełaj pełen emocji

Obecność światowych gwiazd kolarstwa, kraksa na starcie, emocjonująca walka o podium – tak wyglądały zawody przełajowe na w Laskowicach Pomorskich. Kto spisał się najlepiej?

0

Obecność światowych gwiazd kolarstwa, kraksa na starcie, emocjonująca walka o podium – tak wyglądały zawody przełajowe na w Laskowicach Pomorskich. Kto spisał się najlepiej?

Zawody w Laskowicach Pomorskich w województwie kujawsko-pomorskim były nie tylko okazją do ścigania na wysokim poziomie, ale też do spotkania dwóch wybitnych polskich kolarzy ostatnich lat – Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego.

Zawody „Owocowy Przełaj” cieszyły się bardzo dobrą frekwencją, także kibiców. Właśnie wbiegnięcie jednego z fanów sprawiło, że zawody elity mężczyzn rozpoczęły się od poważnej kraksy. W tym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marek Konwa, który wyprzedził Bartosza Miklera i Patryka Kosteckiego. Na czwartej pozycji do mety dojechał Stanisław Nowak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.
– Trasa zupełnie inna niż dzień wcześniej w Kartuzach. Szeroko, bez technicznych trudności, za to z dużą ilością zakrętów i prostych. Od startu byłem w czołówce i co ważne dzięki refleksowi szczęśliwie ominąłem kraksę. Jechałem w trzyosobowej grupce w pogoni za prowadzącą dwójką. Dziś dyspozycja lepsza, co pozwala zająć czwartą pozycję wśród mocnej konkurencji – podsumował zawodnik ekipy Volkswagena.

W elicie pań na szczęście obyło się bez większych problemów. Triumfowała, podobnie jak dzień wcześniej w Kartuzach Katerina Mudrikova, która wyprzedziła Zuzannę Krzystałę (również na drugiej pozycji dzień wcześniej).
-W drugim dniu ścigania na zupełnie innej trasie, tym razem bez przygód ponownie melduję się na mecie tuż za zwyciężczynią Kateriną Mudrikową. Trasa szybka, mniej techniczna, zlokalizowana na terenie sadów, dzięki temu można było z jednego miejsca obserwować dużą część rundy. Organizacja i oprawa wyścigu robiła bardzo dobre wrażenie, co przyciągnęło wielu zawodników i kibiców. Dziękuję drużynie i znajomym za pomoc. Kolejne wyścigi już na horyzoncie, więc nie zwalniamy tempa – skomentowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Drugą pozycję w kategorii Masters II zajął Bogdan Czarnota, który w kolejnych już zawodach bieżącego sezonu przełajowego znalazł się w czołówce.
– Bardzo dobra impreza, szczególnie pod względem organizacyjnym. Specyfika trasy nie do końca mi odpowiadała, bo tu liczyła się przede wszystkim moc, a nie było zbyt dużo elementów technicznych. Zajmuję drugie miejsce i jestem bardzo zadowolony z tego weekendu. Powoli wracam do swojej optymalnej dyspozycji. Za tydzień już kolejne dwa starty – skomentował Bogdan Czarnota.

Przełajowy Puchar Polski Laskowice Pomorskie – Owocowy Przełaj

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:40:37
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:41:10
3. Anna Wiese (Ośka Warszawa) 0:42:01

Elita mężczyzn:
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Stręk Bielsko) 0:54:47
2. Bartosz Mikler (Accent Victoria Jarocin) 0:55:19
3. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:56:26
4. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:56:44

Masters II:
1. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) 0:38:06
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:38:46
3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:39:15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here