Szwajcarki na egzotycznym zgrupowaniu

Aby przygotować się na warunki pogodowe, jakie będą panowały podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, trener kobiecej kadry Szwajcarii Edi Telser wraz z pięcioma najlepszymi zawodniczkami wybrał się na prawie dwutygodniowy obóz  na tropikalną wyspię Langkawi.

0

Langkawi stało się jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Azji w ciągu ostatniej dekady, dzięki wysokimi średnimi rocznymi tempereaturami oraz stosunkowo  dobrej infrastrukturze turystycznej. Te dwa czynniki zainspirowały trenera kobiet Edi Telsera do wybrania się na wyspę wraz z pięcioma najmocniejszymi zawodniczkami, spośród których zostanie wybrany skład na Igrzyska. Zgrupowanie ma na celu zapoznanie się z panującym w Azji klimatem i ewentualnymi warunkami pogodowymi, jakie będą panowały podczas wyścigu olimpijskiego.

Przez prawie dwa tygodnie Sina Frei, Linda Indergand, Alessandra Keller, Nicole Koller i Jolanda Neff trenują w temperaturze około 30 stopni, połączonej z  bardzo wysoką wilgotnością.

„Chodzi przede wszystkim o zawodników, którzy przeszli już aklimatyzację, aby poznali jak zachowa się ich organizm po kilku dniach przebywania w upałach” – mówi Beat Müller, dyrektor ds. Sportu wyczynowego. „Połączenie wysokich temperatur i wysokiej wilgotności jest wyjątkowo obciążające organizm. To bardzo ważne, aby zawodnicy mogli zapoznać się z tym, co czeka ich podczas Igrzysk. Pozwoli im to optymalnie przygotować się do imprezy”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here