Udany start ekipy Volkswagena w Kartuzach

Bogdan Czarnota najlepszy w kategorii Masters II, Zuzanna Krzystała druga, a Staszek Nowak czwarty w wyścigach Elit – tak w skrócie wyglądał przełajowy Puchar Polski w Kartuzach w wykonaniu zawodników Volkswagena.

0

Bogdan Czarnota najlepszy w kategorii Masters II, Zuzanna Krzystała druga, a Staszek Nowak czwarty w wyścigach Elit – tak w skrócie wyglądał przełajowy Puchar Polski w Kartuzach w wykonaniu zawodników Volkswagena.

Ostatni czas jest intensywny dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, którzy tydzień po tygodniu startują w zawodach przełajowych. Co więcej, trener i zawodnik teamu, Bogdan Czarnota w międzyczasie startował jeszcze w przełajowych Mistrzostwach Europy, w których zajął 5. miejsce. W weekend chciał jednak nadrobić przełajowe zaległości w kraju i zwyciężyć. Cel udało się osiągnąć.

-Kartuzy bardzo dobrze będę wspominał. Dużo błota i techniczna trasa to coś, co wręcz uwielbiam. Tego dnia czułem się dobrze na trasie i stąd też zwycięstwo – stwierdził Bogdan Czarnota, który wyprzedził Andrzeja Kaisera o 6 sekund. Trzeci na podium Jacek Rogowski stracił do zwycięskiej dwójki już około 5 minut.

Spośród zawodników ekipy Volkswagena dobrze spisał się też Stanisław Nowak, który po zaciętej walce zakończył rywalizację tuż za podium.
– Trasa mi odpowiadała, zawierała głównie odcinki w lesie oraz po błocie, była mocno techniczna. Dobrze wystartowałem, lecz później straciłem dwie pozycje, co już trudno było mi odrobić – powiedział Stanisław Nowak.

Wśród pań bardzo dobrą postawę w przełajach w bieżącym sezonie potwierdziła Zuzanna Krzystała.
– Trasa techniczna, przypominająca trochę tę w Mikołowie, ale z większą ilością błota i dłuższymi podjazdami. Runda rozpoczynała się podjazdem, po którym straciłam kontakt z moją rywalką oraz z wieloma zawodniczkami, ponieważ spadł mi łańcuch. Po naprawie rozpoczęłam gonitwę i pod koniec pierwszej rundy wróciłam na drugą pozycję, ale nie byłam już w stanie nadrobić straty do Kateriny – podsumowała zawodniczka ekipy Volkswagena.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym (Kartuzy):

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:37:45
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:38:17
3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik) 0:40:42

Elita mężczyzn:
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Trek Bielsko) 0:53:57
2. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:55:33
3. Mariusz Gil (Eurobike Kaczmarek Electric Team) 0:55:59
4. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:56:13

Masters II:
1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:40:07
2. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) 0:40:13
3. Jacek Rogowski (niezrzeszony) 0:45:06

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here