XXII Memoriał Edwarda Pełki w Szczekocinach: Dobre starty zawodników ekipy Volkswagena

0

Aż trzy miejsca na podium wywalczyli kolarze Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podczas zawodów przełajowych w Szczekocinach, gdzie w styczniu odbędą się Mistrzostwa Polski.

XXII Memoriał Edwarda Pełki w Szczekocinach to jedne z pierwszych w tym sezonie zawodów, które odbyły się w prawdziwie przełajowych warunkach. Co ważne, właśnie Szczekociny w województwie śląskim będą miejscem rozegrania styczniowych Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, stąd też wyścig miał mocną obsadę. W elicie pań zwyciężyła Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która potwierdziła bardzo dobrą przełajową dyspozycję w tym sezonie.
– Start w Szczekocinach był okazją do zapoznania się z trasą nadchodzących styczniowych Mistrzostw Polski. Podczas pierwszej rundy objęłam prowadzenie i już go nie oddałam do końca. Podczas wyścigu zaliczyłam również swoją pierwszą zmianę roweru na boksie technicznym, co mi bardzo pomogło, stąd też dziękuję za pomoc całej ekipie – skomentowała zawodniczka, która na mecie wyraźnie wyprzedziła Annę Wiese oraz Gabrielę Wojtyłę.

Równie ciekawie było w rywalizacji panów, w której najlepiej wypadł Bartosz Mikler, szybszy od Marka Konwy i Stanisława Nowaka.
– Dużo śliskich zakrętów, mało szybkich prostych o niewielkim przewyższeniu. Od startu narzuciłem sobie wysokie tempo i z okrążenia na okrążenie starałem się przyspieszać. Po dobrej technicznie i mocnej jeździe wywalczyłem 3. miejsce. Na podium udało mi się wskoczyć w ostatniej chwili, po zaciętej walce, jednocześnie będąc najlepszym wśród młodzieżowców. Wielkie podziękowania dla całego teamu za nieocenioną obsługę podczas wyścigu. W perspektywie zbliżających się mistrzostw Polski jestem zadowolony z mojej dyspozycji – podkreślił zawodnik ekipy Volkswagena.

Najwięcej działo się w rywalizacji masters, gdzie o zwycięstwie Andrzeja Michniaka zdecydowały trzy sekundy! Drugi na mecie melduje się Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a trzeci – Marek Bonecki.
– Start w Szczekocinach był dosłownie dzień po Mistrzostwach Europy, i to już o godz. 10. Zdecydowałem się na udział w tych zawodach, gdyż zależało mi na tym, aby poznać trasę Mistrzostw Polski. Dyspozycja nie była optymalna i przegrałem wyścig na ostatnich metrach. Kończę drugi, ale bardzo ważne jest dla mnie zapoznanie z trasą – podsumował Bogdan Czarnota.

Międzynarodowy wyścig w kolarstwie przełajowym w Szczekocinach. XXII Memoriał Edwarda Pełki

Elita kobiet:
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:42:15
2. Anna Wiese (Ośka Warszawa) 0:43:11
3. Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator) 0:44:11

Elita mężczyzn:
1. Bartosz Mikler (MUKS Victoria Jarocin) 0:52:25
2. Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec/Trek Bielsko) 0:54:06
3. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:55:23

Masters:
1. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:31:51
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:31:54
3. Marek Bonecki (Akademia Kolarska Bonecki) 0:33:11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here