Przełajowy Puchar Polski: Zwycięstwo Zuzanny Krzystały w toruńskiej Motoarenie

0

Kolejna wygrana Zuzanny Krzystały, która pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej przełajowego Pucharu Polski. Tym razem przełajowcy rywalizowali na toruńskiej Motoarenie.

Blisko minutę przewagi wypracowała Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) podczas rywalizacji w Toruniu na 15,5-kilometrowej trasie. Tym samym zawodniczka potwierdza swoją doskonałą formę w sezonie przełajowym i zgłasza ambicje walki o tytuł mistrzowski w Szczekocinach.

– Moim zdaniem świetna trasa przełajowa, połączona ze stadionem żużlowym Motoarena. Runda rozpoczynała się i kończyła na torze, po wyjeździe spod trybun prowadziła do leśnej sekcji technicznej. Podłoże miejscami piaszczyste, kręte interwałowe ścieżki i jeden podbieg. Od pierwszej rundy objęłam prowadzenie, wygrywając dzisiejszy i jedyny w ten weekend wyścig – skomentowała Zuzanna Krzystała.

W elicie panów najlepszy okazał się Bartosz Mikler, który wyprzedził Patryka Kosteckiego i Patryka Stosza. Warto zwrócić uwagę na coraz lepszą dyspozycję Piotra Kryńskiego, który ukończył zawody na 6. pozycji.

– Trasa bardzo urozmaicona wyposażona w podjazdy, sekcje z piachem oraz długie proste. Wielkie podziękowania dla trenera – podkreślił Piotr Kryński.

Bardzo dobrze w przełajowym Pucharze Polski spisuje się też trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bogdan Czarnota. W Toruniu zajął 2. miejsce.

Trasa bardzo fajna i urozmaicona. Jazda na takiej trasie to tylko i wyłącznie przyjemność.

Sam wyścig szybko się ułożył. Podyktowałem mocne tempo, które spowodowało, że odjechaliśmy z Andrzejem Kaiserem i Andrzejem Michniakiem, a po chwili zostałem tylko Kaiser i ja. Odjechałem na dwie rundy do końca, ale zostałem skontrowany, przez co kończę na drugim miejscu – podsumował.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Toruń:

Elita kobiet:

  1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:45:32
  2. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) 0:46:20
  3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik) 0:46:54

Elita mężczyzn

  1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:51:04
  2. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:51:25
  3. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:51:46

  1. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:31

Masters II

  1. Andrzej Kaiser (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric) 0:35:20
  2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:35:46
  3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:36:46

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here