Zuzanna Krzystała wygrywa w swoim 50. starcie w sezonie

0

Już 50 razy na linii startu w tym sezonie stawała Zuzanna Krzystała. Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team pewnie wygrała w Lesznie kolejny zawody przełajowe.

Sobotnie ściganie w Lesznie było powrotem do przełajowych zawodach po świątecznej przerwie. Intensywny kalendarz maratonów MTB, a następnie sprawił, że nagromadzenie występów w tym roku w przypadku niektórych zawodników było ogromne. Dla Zuzanny Krzystały Przełajowy Wyścig Bike Race o Puchar Prezydenta Miasta Leszna był już 50. występem w sezonie.

– Przełajowy sezon wciąż trwa, więc na podsumowanie przyjdzie czas. 50. występ w tym roku kończę zwycięstwem na trasie zlokalizowanej na terenie toru motocrossowego w Lesznie. Lokalizacja nietypowa, ale jak się okazuje, można naprawdę dobrze wykorzystać ją pod kątem ciekawej rundy przełajowej. Brawo dla organizatorów! – skomentowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wśród panów w kolejny weekend bardzo dobrą formę potwierdził Bartosz Mikler, wyprzedzając Patryków: Kosteckiego i Stosza. Dobrze spisali się też młodzi zawodnicy ekipy Volkswagena – 6. miejsce zajął Stanisław Nowak, a 7. – Piotr Kryński.

– Bardzo ciekawy wyścig, zarówno pod względem lokalizacji, jak i trasy. Tor motocrossowy okazał się wymagającym miejscem jak ściganie przełajowe – dodał Piotr Kryński.

– Od startu nieco odjechał nam Bartek Mikler, ja znalazłem się w goniącej grupie. Kręta i szybka trasa dawała popalić każdemu z zawodników – dodał Stanisław Nowak.

Dobre drugie miejsce zajął również trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bogdan Czarnota, który zajął drugie miejsce w kat. masters II.

Przełajowy Wyścig Bike Race o Puchar Prezydenta Miasta Leszna:

Elita kobiet:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:42:57

2. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:44:25

3. Kinga Kalembkiewicz (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska) 0:44:29

Elita mężczyzn

1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:47:08

2. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:48:28

3. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:48:42

6. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:49:18

7. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:49:40

Masters II:

1. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:32:29

2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:32:33

3. Sławomir Frejowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny) 0:35:43

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here