4 Stage Mountain Bike Race Lanzarote

Rozpoczyna się walka o punkty do rankingu Olimpijskiego dla sporej części zawodników z Europy. W tym również dla Bartłomieja Wawaka.

0

Już jutro na słonecznej wyspie Lanzarote rozpocznie się pierwszy wyścig etapowy w Europie. Tym samym rozpędza się wielka karuzela zbierania punktów UCI do rankingu olimpijskiego.Zawodnicy będą rywalizować podczas 4 etapów, 3 z nich odbędą się w formule XCM, jeden (etap numer 3) to indywidualna jazda na czas. Jutro odbędzie się pierwszy etap, dystans 42 km i 678 metrów przewyższenia, będzie to najłatwiejszy i najkrótszy fragment ze startu wspólnego.

Zeszłorocznego zwycięstwa wśród mężczyzn będzie bronił zawodnik Kross Racing Team Bartłomiej Wawak, będzie to jego pierwszy start w roku 2020 po powrocie do Kross Racing Team’u. Największymi rywalami w walce o 120 punktów UCI  (tyle zdobywa zwycięzca wyścigu etapowego kategorii S1) będą bracia Daniele i Luca Bradoit (CS Carabinieri), Karl Markt (Möbel Märki MTB Pro Team), oraz kolega z drużyny Bartka, Sergio Mantecon Gutierrez. Wśród kobiet kandydatkami do sukcesu będą Blaza Pintaric (Pintatim), Chiara Teocchi (SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM), Caroline Bohé (Ghost Factory Racing Team) oraz Emily Batty (Trek Factory Racing). Na liście startowej nie ma żadnej z Polek, natomiast widnieją tam nazwiska jeszcze czterech Polaków, są to: Łukasz Derheld, Jarosław Wolcendorf, Zbigniew Wizner oraz Paweł Gaca.

Pełna lista startowa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here