Bovelo – twój rower lśni jak nowy, no prawie

Rower lśni jak nowy, prawie, bo po dokładnym umyciu wszystkie niedoskonałości i rysy są jeszcze bardziej widoczne.

0

Ostatnio trafiły do mnie środki czystości od firmy Bovelo Polska. Jest to Holenderska marka, która wkracza na nasz rynek z całą paletą swoich produktów do dbania o rower. Warunki do czyszczenia roweru są w Polsce idealne, tym bardziej w okresie jesienno-zimowym. W tym roku zima jest wyjątkowo wyrozumiała dla kolarzy, mało mrozów, praktycznie brak śniegu. Jednak coś za coś, w zamian mamy sporo błota w lasach, często straszny bród na drodze i wiele innych bród idealnie pokrywających napęd i inne delikatne części roweru.

Jak zrobić test środków czystości? To pytanie od momentu, w którym Kuba z Bovelo zaproponował mi współpracę, nie daje mi spokoju. Jednak okazało się to bardzo proste. Poczekaj, aż pogoda się zepsuje, jeśli nie lubisz, nie musisz jeździć w deszczu. Wystarczy, że będzie po opadach i wybierzesz się do lasu. Wjeżdżasz po drodze w każde błoto i każdą kałużę napotkaną po drodze. Przy okazji sprawia Ci to wielką frajdę, bo jak wiadomo brudne dzieci to szczęśliwe dzieci (przecież każdy z nas ma w sobie trochę dziecka). Po powrocie czekasz chwilkę, aż błoto zaschnie, no bo przecież środki czystości nie mogą mieć zbyt łatwego zadania.

Później przychodzi najmniej lubiany przeze mnie moment. Tym bardziej jak do tej pory, w moim przypadku mycie roweru ograniczało się do węża ogrodowego z wodą i ścierki, w porywach do użycia płynu do mycia naczyń wymieszanego z wodą. Przyznam, że rower nigdy nie był najczystszym w okolicy. W ostatnim czasie moje podejście do tematu zmieniło się dosyć znacząco. W magicznym wiaderku Bovelo Stop and Go Kit jest wszystko, czego potrzebujemy do pielęgnacji roweru (cena zestawu to 219,99 zł, według mnie rozsądna proporcja ceny do jakości, ilości rzeczy i ich objętości):

-Spray do czyszczenia łańcuchów 500 ml
-Płyn do czyszczenia roweru 1L
-Olej w sprayu 400ml
-Smar do łańcucha 110 ml
-Środek nabłyszczający 400ml
-Zestaw szczotek
-Pojemnik do przechowywania zestawu

Mycie roweru zamieniło się w jego pielęgnację, czas się wydłużył, ale za to rowery jakoś tak lepiej się prezentują i mam nadzieję, że przełoży się to również na długotrwałość pracy komponentów. Każdy środek ma swoje zastosowanie, dla mnie najbardziej wartościowe to spray do czyszczenia łańcuchów, zestaw szczotek i pianka do czyszczenia rowerów, którą dostałem w bonusie do zestawu i świetnie domywa każde zaschnięte błoto. Na jak długo wystarcza zestaw, nie jestem w stanie określić. Ja mam go już około dziesięciu myć i żaden płynny produkt się nie skończył, mam nadzieję, że posłużą jak najdłużej. Żeby test został przeprowadzony rzetelnie, wymienione wyżej czynności trzeba powtórzyć wielokrotnie. Jakie są efekty, zobaczcie sami na zdjęciach przed i po myciu. Jest jedna rzecz, której środki Bovelo nie są w stanie umyć, mianowicie kolorowy spray do znakowania trasy na oponach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here