Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny kolarstwa górskiego

0

Warszawa, 21 stycznia 2020 r. Trwają intensywne przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. To jeden z najważniejszych celów zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a właściwie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej marki, która weszła w życie pod koniec 2019 roku, zmienia nazwę drużyny. Wśród zawodników połączenie mieszanki doświadczenia z młodością ma w olimpijskim sezonie 2020 przynieść sukcesy zespołowi zarówno na krajowym podwórku, jak i arenie międzynarodowej.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku. Wśród wielu dyscyplin prezentowanych na zawodach znaleźć można także kolarstwo górskie. Do tak wymagającej konkurencji przygotowują się zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, wyznaczając sobie tym samym cel na ten rok. – To będzie bardzo intensywny czas dla całej drużyny, będziemy mocno trzymać kciuki, aby nasi zawodnicy wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie. – mówi Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

We wrześniu 2019 wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej Volkswagen Samochody Dostawcze nastąpiła również zmiana nazwy marki. W związku z tym, nazwa drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team to od dziś Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. – Wprowadzenie zmiany w nazwie drużyny wydaje się być oczywistym z uwagi na wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej i zmiany nazwy marki na rynku Polskim. Wprowadzi to spójność w komunikacji dla fanów drużyny i klientów marki – podkreśla Magda Piekarczyk.

Duże transfery lubią ciszę – tak mawia się w środowisku sportowym o ważnych ruchach personalnych. Tak też było w przypadku Marka Konwy, który po roku przerwy wrócił do barw Volkswagen Samochody Dostawcze.

– Marek to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać, jego sukcesy mówią same za siebie. 27 koszulek Mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym, występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku – to sukcesy, jakich może pozazdrościć Markowi większość polskich kolarzy górskich. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB do lat 23 – opisuje Maciej Zabłocki, menedżer zespołu.

Celem Marka Konwy na rozpoczęty właśnie sezon będzie odzyskanie koszulki mistrza Polski cross country oraz awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

W najbliższym sezonie barwy Volkswagen Samochody Dostawcze nadal będą reprezentować Stanisław Nowak i Piotr Kryński, odpowiednio mistrz i wicemistrz Polski do lat 23 w kolarstwie przełajowym sprzed tygodnia ze Szczekocin. Nową twarzą będzie z kolei zaledwie 16-letni Krzysztof Klimek, mistrz Polski kat. junior młodszy w cross country.

Zawodnikiem, który w tym sezonie zdaje się sprawić wiele niespodzianek jest Filip Helta, aktualny mistrz kraju do lat 23, który rozpoczyna współpracę z drużyną. – Filip przechodzi z wieku młodzieżowca do elity. Liczymy, że wniesie do zespołu wiele młodzieńczej energii i entuzjazmu, lecz jednocześnie pamiętajmy, że jest to zawodnik bardzo silny i zdolny już teraz do zwycięstw w zawodach najwyższej rangi. Filip wpisuje się w naszą strategię stawiania na młodych zawodników dodaje Maciej Zabłocki.

Z kobieciej części zespołu o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie poważnie myśleć może Aleksandra Podgórska, aktualna wicemistrzyni Polski cross country, która pierwszy sezon w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze zalicza do bardzo dobrych. Tytuł Wicemistrzyni Polski, 12. miejsce na Mistrzostwach Europy, wielokrotnie zajmowane pozycje na podium w wysokiej rangi zawodach UCI. – Bardzo nas cieszy to, jak rozwija się talent Oli, która należy do ścisłej czołówki Polski i ma realne szanse na wyjazd do Tokio – uzupełnia Maciej Zabłocki.

Wśród pań barwy Volkswagena reprezentować będą też Anna Urban, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB oraz Zuzanna Krzystała, prawdziwe objawienie ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim.

– Zuza bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach, a jak pokazują ostatnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, może zdobywać tytuły mistrzowskie. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020? Jej siła, zaangażowanie i kultura pracy mogą sprawić, że Zuza będzie walczyć w czołówce każdych zawodów w Polsce. Możemy pochwalić się skompletowaniem składu, który stanowi ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości i już gwarantuje wysoki poziom sportowy komentuje menedżer zespołu.

Sylwetki Zawodników:

Aleksandra Podgórska

Data urodzenia: 09.04.1994

Sukcesy: akademicka Mistrzyni Polski (2015 i 2016), akademicka Wicemistrzyni Świata MTB XCO (2016). Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski MTB XCO i XCM, wicemistrzyni Polski MTB XCO 2019. Nadzieja olimpijska na Tokio 2020.

Ola to jedna z najzdolniejszych polskich zawodniczek młodego pokolenia, która ostatnie Mistrzostwa Polski zakończyła doskonałą 2. pozycją, ulegając jedynie Mai Włoszczowskiej. W bieżącym sezonie będzie walczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W osiąganiu świetnych wyników pomaga jej zainteresowanie dietetyką.

Zuzanna Krzystała

Data urodzenia: 11.05.1990

Sukcesy: Zwyciężczyni wielu maratonów i wyścigów przełajowych, m. in. klasyfikacji generalnych dystans PRO Bike Atelier MTB Maraton (2017, 2018, 2019), czy klasyfikacji MEGA Bike Maraton (2018, 2019). Wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym (2019), 7. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Jedno z największych objawień ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim. Zuzanna bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020?

Anna Urban

Data urodzenia: 17.06.1980

Sukcesy: Czołowa polska zawodniczka maratonów MTB. Klasyfikowana w Międzynarodowym Rankingu UCI-Marathon Series. Wielokrotnie stawała na podium zawodów krajowych i międzynarodowych, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB w Niemczech (Singen). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017).

Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB, która stanowi wzór dla młodszych koleżanek. Pasjonatka podróży, która uwielbia ściganie w malowniczych zakątkach Europy.

Marek Konwa

Data urodzenia: 11.03.1990

Sukcesy: wielokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata MTB i przełajowych w kategorii U23. Trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB (2011). 4. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB (indywidualnie i zespołowo, 2012). Olimpijczyk z Londynu, gdzie zajął bardzo dobre 16. miejsce (po defekcie roweru). Największy sukces: Wicemistrzostwo Świata MTB w Szwajcarskim Champery (2011).

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w ostatnich latach w polskim kolarstwie górskim. Po roku przerwy wraca do zespołu Volkswagena, z którym będzie walczył zarówno o krajowe laury, jak i kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Filip Helta

Data urodzenia: 04.09.1997

Sukcesy: aktualny mistrz Polski XCO do lat 23, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie czy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski U23 (2016).

Jeden z ciekawszych i bardziej ambitnych zawodników młodego pokolenia, co potwierdził ambitną postawą w sezonie 2020. Coraz odważniej wkracza do reprezentacji narodowej, jednocześnie zapowiadając mocne ściganie w Pucharze Świata. Czy rok 2020 będzie należał do niego?

Stanisław Nowak

Data urodzenia: 17.05.1999

Sukcesy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów: Mistrz Polski MTB XCO (2015- junior młodszy, 2016 – junior), Mistrz Polski MTB XCO Maraton (2017 – junior), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2017 junior). Akademicki Mistrz Polski XCO (2019), 8. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Mimo młodego wieku może pochwalić się już licznymi sukcesami, w tym kilkoma tytułami mistrzowskimi w kategorii junior młodszy i junior. 

Piotr Kryński

Data urodzenia: 05.05.2001

Sukcesy: 10. miejsce w Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym (2017), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2018 – junior), udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym (2018).

Nadzieja polskiego kolarstwa górskiego. W wieku zaledwie 18 lat wielokrotnie startował i zajmował wysokie pozycje w zawodach Pucharu Polski czy maratonach MTB.

Krzysztof Klimek

Data urodzenia: 17.03.2003

Sukcesy: Mistrz Polski XCO (2019 – junior młodszy), wielokrotny zwycięzca Pucharów Polski MTB, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017,2019)

Jeden z bardziej utalentowanych zawodników MTB młodego pokolenia. Będzie to jego pierwszy sezon w „Volkswagenie”, czwarty pod skrzydłami trenera Bogdana Czarnoty.

Bogdan Czarnota (trener i zawodnik)

Data urodzenia: 2.09.1976

Sukcesy: Mistrz Polski XCO Masters (2019), 2014:

Bike Maraton (3. miejsce klasyfikacja generalna open – 2014), Bike Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna – 2013, 2012, 2011), MTB Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna open – 2013, 2012, 2011).

2012:

MTB Maraton 1 miejsce klasyfikacja generalna open.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie od 2010 roku zajmuje się trenowaniem zawodników kolarstwa górskiego, jednocześnie starując w wybranych zawodach.

Flota pojazdów:

Kiedy o zwycięstwie decyduje każdy detal

Podróż w komfortowych warunkach, możliwość odpoczynku i właściwego przygotowania do zawodów to czynniki, które decydują o wyborze samochodu dla profesjonalnego sportowca. Zawodnicy zawodowej grupy kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team na co dzień korzystają z Volkswagena Craftera.

W zawodowym sporcie o ostatecznym wyniku decydować może każdy szczegół – od przygotowania, przez podróż, rozgrzewkę, same zawody a następnie regenerację. Jak ważne na co dzień może być wykorzystanie nowoczesnych funkcjonalnych samochodów, pokazuje przykład zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, podróżujących Volkswagenami Californią i Crafterem.

Volkswagen Crafter, przystosowany został do przewozu aż 9 osób. Z myślą o komforcie podczas długich tras, każdy z pasażerów posiada indywidualny fotel z możliwością regulacji pochylenia oparcia. Z kolei duża przestrzeń bagażowa pozwala na bezproblemowe przewiezienie rowerów i potrzebnych części zapasowych. Dodatkowo z myślą o bezpieczeństwie, samochód wyposażony został m.in.: w napęd 4MOTION, „Park Pilot” – czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz system ochrony (monitorowania) boków pojazdu, kamerę cofania, „Light Assist” – asystent świateł drogowych, „Lane Assist”- asystent utrzymania pasa ruchu, reflektory przednie wykonane w technologii LED, asystenta ruszania pod górę, co ma znaczenie w górskich rejonach oraz system automatycznego hamowania po kolizji.

– Volkswagen Crafter pozwala nam nie tylko sprawnie spakować i pomieścić wszelkie potrzebne na zawody sprzęty, odzież, ale też bogate wyposażenie sprawia, że możemy odpocząć po zawodach, zrelaksować się w czasie podróży, a to ma znaczenie dla regeneracji po startach – mówi Zuzanna Krzystała, zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Kładzione do przodu oparcie fotela przy drzwiach przesuwnych, ściany, podsufitka, drzwi przesuwne i tylne wykonane z tworzywa ABS, możliwość dowolnej konfiguracji foteli w układzie 3+3 zamontowanych na szynach to dodatkowe rozwiązania, w które wyposażony jest Crafter wykorzystywany przez kolarzy górskich Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Crafter, którym porusza się drużyna Volkswagena daje możliwość podłączenia sprzętów pod gniazdko 230 V (300 W) w kabinie kierowcy, a rozwiązania takie, jak lampka do czytania, 8-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT, czytnik kart SD, odtwarzanie płyt CD i MP3 czy złącze USB (z obsługą iPod/iPhone/iPad) sprawią, że trudno w czasie podróży się nudzić. Auto zostało też wyposażone w oświetlany, zamykany na klucz schowek podręczny (po stronie pasażera), czy też pakiet przydatnych schowków.

Volkswagen Crafter produkowany jest wyłącznie w Polsce w nowoczesnych fabrykach w Poznaniu oraz Białężycach k. Wrześni.

Wyjazd na zawody z Volkswagen California Beach

Przewóz niezbędnego sprzętu sportowego, ale i możliwość zaaranżowania miejsca do odpoczynku w drodze czy postoju – te dwie kluczowe cechy łączy Volkswagen California Beach.

Każdy kto kiedykolwiek wyjeżdżał na zawody sportowe, wie jak trudne bywa spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, szczególnie gdy obok stroju, musimy zmieścić sprzęt i rower. Wykorzystanie do tego celu standardowego samochodu osobowego może być kłopotliwe, a dodatkowo miejsca może zabraknąć dla… znajomych, z którymi mieliśmy spędzić czas. Rozwiązaniem skrojonym na miarę potrzeb sportowca jest camper, Volkswagen California Beach.

– Jest to model gwarantujący sprawny przewóz sprzętu, w tym np. roweru za pomocą specjalnych uchwytów na klapie bagażnika, a dodatkowo samochód cechuje się najnowszymi rozwiązaniami pozwalającymi na wygodną podróż kilku osób, ale też odpoczynek po lub w oczekiwaniu na zawody. California Beach posiada 4 miejsca do spania na dwóch łóżkach. Pierwsze łóżko powstaje po przekształceniu kanapy, drugie znajduje się pod podnoszonym dachem – mówi Magda Piekarczyk, Kierownik ds. komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Wygodne podgrzewane fotele z podłokietnikami, obite wysokiej jakości tkaniną pozwalają zniwelować trudy najdłuższej podróży. Na równie duży komfort mogą liczyć pasażerowie, którzy mogą skorzystać z udogodnień takich, jak: obrotowe fotele, gniazdo 230V, trzystrefowa klimatyzacja. Samochód został tak skonstruowany, że nie brakuje w nim szuflad, pojemników, wielofunkcyjnych półek.

Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania pozwalające na odpoczynek, jak markiza dająca schronienie w cieplejsze dni, sprytnie schowane rozkładane krzesełka i stolik, ale przede wszystkim rozkładana tylna kanapa, po złożeniu której wystarczy położyć gąbkowy materac i mamy wygodne łóżko o rozmiarach 200 na 140 cm. Potrzebna kolejne miejsca noclegowe? Podnosimy dach i w ten sposób zyskujemy dodatkową przestrzeń do spania o rozmiarach 200 na 120 cm. Przearanżowanie przestrzeni na sypialnie zajmuje dosłownie kilka minut.

Silnik o pojemości 2.0 TDI (150 KM) wyposażony w automatyczną skrzynię DSG pozwala łączyć wysoką moc ze spalaniem na poziomie 6,2 l/ 100 km.

Więcej informacji na: //www.vwdostawcze.pl/pl.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here