Costa Blanca Bike Race 2020 dobiegł końca

Najszybsi po czterech etapach okazali się Hans Becking i Tiago Ferreira. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

0

Zakończyła się rywalizacja na Costa Blanca Bike Race, były to pasjonujące cztery dni zmagań na Hiszpańskim wybrzeżu. Trzy etapy ze startu wspólnego oraz jedna czasówka, to wyzwania, które musieli podjąć kolarze, aby ukończyć wyścig. W sumie zawodnicy mieli do pokonania 184 kilometry i 6645 metrów przewyższenia. Rywalizacja toczyła się parami. Na linii startu mogliśmy zobaczyć cały zespół JBG2 CryoSpace, reprezentantów Volkswagen Samochody Uzytkowe MTB Team oraz dodatkowe pary z Polski rywalizujące w klasyfikacji amatorów. Nie zabrakło nazwisk z czołówki światowej takich jak Tiago Ferreira, Hans Becking, Anton Sintsov, Dan McConnell czy Fabian Giger.

Dwa etapy padły łupem Hansa Beckinga i Tiago Ferreiry (DMT Racing Team) i tym samym sięgnęli oni po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap to popisowa jazda zespołu Norway Twins, w którego skład wchodzili Emil Eid Hasund i Anders Johannessen. Tempo tych młodych Norwegów byli w stanie utrzymać tylko Anton Sintsov i Dan McConnell (Primaflor Mondraker). To właśnie te zepsoły uzupełniły podium w klasyfikacji generalnej wyścigu, Primaflor Mondraker zajął drugie miejsce, a na trzecie wskoczyli Norwedzy, którzy na 3 etapie mieli defekt, nie wiadomo jak bez niego potoczyłaby się rywalizacja. Jak wiadomo podczas wyścigów etapowych, trzeba mieć również dużo szczęścia. O jego braku przekonały się oba zespoły Buff Scott, Konny Looser i Enrique Morcillo na naprawie problemów technicznych ostatniego dnia stracili do zwycięzców prawie 10 minut (była to trzecia para w klasyfikacji generalnej).

Warto podkreślić bardzo dobrą postawę duetu Jakub Zamroźniak, Krzysztof Łukasik (JBG2 CryoSpace), którzy w klasyfikacji generalnej zajęli 4 miejsce, stając na podium podczas ostatniego etapu. Równe tempo podczas całego wyścigu prezentowali Marek Konwa i Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), dało im to 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostałe miejsca polaków Piotr Brzózka i Mariusz Michałek miejsce 24, Mariusz Kozak i Mateusz Nieboras miejsce 31, Wojciech Halejak i Jacek Brzózka miejsce 53, wszystkie pary reprezentował JBG2 CryoSpace Team. Tomasz Pierwocha i Tomasz Jakubowski (Bike Store Bielsko) w kategorii M40 zajęli 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, zwyciężyli podczas pierwszego etapu.

W Elicie Kobiet bezkonkurencyjny okazał się duet Rebecca McConnell i Githa Michiels (Primaflor Mondraker), drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęły Lejle Tanovic, Garcia Rocio del Alba Martinez (BH TEMPLO CAFÉS), trzecie miejsce zdobyły zawodniczki Estonian National MTB Team – Janika Loiv i Greete Steinburg. Dokładnie w takiej kolejności kończyły się wszystkie etapy wyścigu.