Dłuższa pauza Jolandy Neff

0

W grudniu ubiegłego roku Jolanda Neff doznała poważnego wypadku na rowerze górskim, który spowodował uszkodzenie śledziony. Aktualnie Szwajcarka wciąż jest w trakcie rekonwalescencji, a jej stan jest na tyle dobry, że zjawiła się ona na spotkaniu z fanami podczas niedawnych przełajowych Mistrzostw Świata w Dubendorfie. Na początku marzec był wymieniany jako data powrotu do rywalizacji, ale ostatecznie jej powrót na trasy zostanie opóźniony z powodu powolnego powrotu do zdrowia.

W wypadku Neff doznała krwotoku wewnętrznego, który został zatamowany. W amerykańskim szpitalu Jolandzie zatkano tętnicę za pomocą embolizacji. Oznacza to, że proces powrotu do aktywności musi być powolny i bezpieczny, ponieważ w przeciwnym razie ta „wtyczka” mogłaby wypaść, narażając życie szwajcarskiej zawodniczki. Przez to Neff nie może spędzać dużo czasu na rowerze oraz wykonywać gwałtownych ruchów, takich jak skoki czy skręty ciała.

Na początku mówiono, że zawodniczka Trek Factory Racing możne być już sprawna w ciągu trzech miesięcy po wypadku, jednak, po konsultacjach zdecydowano, że Jolanda Neff musi zapomnieć o powrocie do rywalizacji w marcu. To nie jest kontuzja, w której sportowiec może skrócić terminy poprzez dodatkową rehabilitację, stwierdzili lekarze.

 „Mogę tylko stopniowo zwiększać obciążenie” – wyjaśniła Szwajcarka.

„Oczywiście Igrzyska Olimpijskie wciąż są dla mnie wielkim celem. I czasami pokazywałam, że mogę szybko zbudować formę. Ale obecnie niezwykle trudno jest oszacować, jak przebiegnie proces gojenia i czy do tego czasu wrócę do dobrej dyspozycji. Oczywiste jest, że nie będę startowała w żadnym wyścigu przez następne trzy miesiące i chciałbym powrócić powoli. Ważne jest, aby zachować ostrożność. Moim celem jest powrót na początek Pucharu Świata [22 maja]. Nove Mesto jest prawdopodobnie trochę za wcześnie pod względem fizycznym i nie będę mogła tam konkurować o zwycięstwo. Ale w tej chwili wydaje się całkiem realne, że mogę tam zacząć wszystko od nowa”.

Niedługo zawodniczka uda się z resztą ekipy Trek Factory Racing do Hiszpanii, gdzie będzie miało miejsce team-owe zgrupowanie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here