Mediterranean Epic – dzień 1.

Pierwszy etap padł łupem duetu z JB Brunex Felt Factory Team, wśród mężczyzn zwyciężył Simon Vitzthum, wśród kobiet najszybsza była Ramona Forchini. Krzysztof Łukasik najwyżej sklasyfikowanym Polakiem na 15 miejscu.

0

Po pierwszym etapie na czele w rywalizacji mężczyzn mamy trzech zawodników, są to Simon Vitzthum (JB Brunex Felt Factory Team), David Valero Serrano (MMR Factory Racing Team) i Victor Koretzky (KMC Orbea). Zwycięzcą dosyć niespodziewanie został najmłodszy z tej trójki Simon Vitzthum, drugi na mecie był obrońca tytułu David Valero Serrano. Trójka współpracowała zgodnie przez ponad połowę etapu po ataku Hiszpana na zjeździe na 12 km trasy. Minutę za zwycięzcą, na metę kolejną 13-osobową grupę przyprowadził Joel Roth, na 15 miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryo Space), jest to bardzo dobra pozycja, z której zawodnik może nawiązać walkę z czołówką. Miejsca kolejnych Polaków:

  • Mariusz Kozak, 36 miejsce,
  • Wojciech Halejak, 48 miejsce,
  • Jakub Zamroźniak, 62 miejsce,

W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się Ramona Forchini (JB Brunex Felt Factory Team), na drugim miejscu z ponad 5-minutową stratą na mecie zameldowała się Emilly Batty (Trek Factory Racing), dla której jest to drugi etapowy wyścig w życiu, trzecie miejsce zajęła Janika Loiv (Hawaii Express), która na finiszu wyprzedziła Elisabeth Brandau.

Jutro zawodnicy i zawodniczki mają do przejechania 55 km i ponad 1580 metrów przewyższenia. Start i meta zlokalizowane są w miasteczku Castellò, mnóstwo singli w górę i w dół czyni trasę bardzo wymagającą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here