Ranking Olimpijski – stan na 11 luty

Awans Polaków i spadek Polek, w oby dwóch przypadkach o jedną pozycję.

0

Dzięki zajęciu drugiego miejsca na pierwszym z wyścigów z cyklu Salamina Epic przez Bartłomieja Wawaka polska reprezentacja awansowała na 18 miejsce w Rankingu Olimpijskim, wyprzedzając tym samym reprezentację Australii. Zawodnik Kross Racing Team na odbywającym się w Grecji wyścigu XCO zajął drugie miejsce i zapisał do swojego konta 40 punktów UCI (wyścig kategorii C1). O jedną pozycję awansowali także Czesi (na 8 miejsce), wyprzedzając Austrię, oraz Duńczycy (na 11 miejsce) wyprzedzając Kanadę.

W kobiecym rankingu polska reprezentacja mimo zdobycia 12 punktów przez Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) podczas wyścigu Salamina Epic, spadła o jedno miejsce na rzecz reprezentacji Wielkiej Brytanii. Brytyjki awansowały o dwie pozycje na miejsce 9, spychając Polki na miejsce 11. Po 50 punktów UCI dla Wielkiej Brytanii dopisały Isla Short i Annie Last zajmując jako duet 5 miejsce w wyścigu etapowym Momentum Health Tankwa Trek presented by Biogen, był to wyścig kategorii S1, który odbył się w RPA.

Dzisiaj rozpoczął się kolejny wyścig z serii Salamina Epic, tym razem etapowy z kategorią S1. Na starcie z reprezentantów naszego kraju mamy Bartłomieja Wawaka, Filipa Heltę, Aleksandrę Podgórską i Paulę Gorycką. Po pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas, Paula zajmuje 4 miejsce, Ola 9 miejsce, Filip 17 miejsce, Bartek 33 miejsce po defekcie.

W czwartek rozpoczyna się kolejny wyścig etapowy z kategorią S1, Mediterranean Epic. W Hiszpanii na starcie na pewno zobaczymy w komplecie zespół JBG2 CryoSpace oraz bardzo mocną międzynarodową obsadę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here