Ranking Olimpijski – stan na 4 luty

Awans Polski w męskim rankingu o 4 pozycje, u kobiet sytuacja bez zmian.

0

W roku Olimpijskim większość zawodników z czołówki koncentruje się na zdobywaniu punktów UCI, tak aby ich reprezentacja mogła wystawić w Tokio jak najwięcej reprezentantów. Aktualizacja rankingu olimpijskiego następuje w każdy wtorek. Postaramy się cyklicznie informować o najciekawszych zmianach, aktualnej sytuacji naszych zawodników oraz o najbliższych możliwościach na zdobycie punktów UCI w Europie.

Największy awans wśród męskich reprezentacji zanotowali Polacy – o 4 pozycje. Aktualnie jest to miejsce 19, dające jedno miejsce w Tokio. Awans jest spowodowany 3 miejscem Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team) na wyścigu 4 Stage MTB Race Lanzarote (80 punktów UCI) oraz punktami zdobytymi przez zawodników JBG2 CryoSpace – Krzysztofa Łukasika i Jakuba Zamroźniaka (po 55 punktów UCI), którzy zajęli 4 miejsce podczas Costablanca Bike Race. Podczas tego samego wyścigu po 35 punktów UCI dopisali do swojego dorobku zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team – Filip Helta i Marek Konwa. Do rankingu krajowego, ze względu na pozycje indywidualne, wliczane są punkty Bartka, Filipa i Krzyśka.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni spory awans – o 5 pozycji, na 18 miejsce – zanotowała reprezentacja Australii. Dan McConnell dwukrotnie zajął 3 miejsce: na Costablanca Bike Race oraz na odbywających się tydzień wcześniej Mistrzostwach Oceanii. Nasza strata do Australii wynosi 13 punktów.

Wśród kobiet, w ubiegłym tygodniu, nasz kraj spadł na 10 miejsce. Awans zaliczyła Słowenia – na miejsce 21, dające jedno miejsce na Igrzyskach. Punkty do rankingu olimpijskiego zawodnicy zbierają do 27 maja bieżącego roku. Na pewno więc w rankingach nastąpi jeszcze wiele przetasowań. Kalendarz jest pełen wyścigów, na których można zdobywać kolejne punkty. Najbliższe wyścigi, gdzie na linii startu zobaczymy naszych reprezentantów to:

  • Salamina Epic – cztery wyścigi odbywające się w Grecji w lutym, dwa w formule XCO (kat. C1) oraz dwa wyścigi etapowe kategorii S1; pierwszy z greckich wyścigów odbędzie się 9 lutego,
  • Mediterranean Epic – wyścig etapowy S1 w Hiszpanii w dniach 13 – 16 luty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here