Wielkie nazwiska na Cyprus Sunshine Epic

0

The Cyprus Sunshine Epic, czyli dawnny Cyprus Sunshine Cup, powita starych znajomych i nowe twarze już 27 lutego. W tegorocznej edycji rozgrywanej w nowej formule (parami) nie zabraknie światowej klasy nazwisk. Zwyciężczyni Pucharu Świata XCO 2019, Kate Courtney po raz pierwszy będzie ścigać się na Cyprze, wystąpi razem ze swoją rodaczką Erin Huck. Sześciokrotna mistrzyni świata Annika Langvad i mistrz olimpijski Jaroslav Kulhavy są znanymi twarzami wyścigu etapowego Afxentia i powracają na Cypr ponownie w tym roku.

Kobiety: Mocne duety zapowiedzią dobrego ścigania

Kate Courtney ma zaledwie 24 lata, a mimo to ma już trzy najważniejsze tytuły w kolarstwie górskim w swojej Palmares.  Rok 2018 rozpoczęła od zwycięstwa w najważniejszej etapówce świata – Absa Cape Epic (w parze z Anniką Langvad). Kilka miesięcy późniejwywołała niemałą niespodziankę w Szwajcarii, kiedy zdobyła tytuł mistrzyni świata. W następnym sezonie Courtney pokazała, że ​​to nie był przypadek i po przejściu ze Specialized Racing do zespołu Scott-Sram wygrała Puchar Świata. Na sukces złożyły się z trzy zwycięstwa w XCO i dwa w XCC.

Courtney weźmie udział w Cyprus Sunshine Epic wraz z Erin Huck, a ich celem będzie zdobycie możliwie największej liczby punktów UCI.

Aby ubiegać się o zwycięstwo na Cyprze, ten najwyższej klasy duet będzie musiał stawić czoła trudnej konkurencji. Emily Batty (Can) i Evie Richards (Gbr) z Trek Factory Racing to bardzo silna para, a czterokrotna zwycięzczyni Afxentia Annika Langvad (Specialized Racing) ma wielki talent u boku – Haley Batten, zawodniczki U23 i z pewnością też łatwo nie oddadzą miejsca na najwyższym stopniu podium.

 Mężczyźni: silna konkurencja dla czeskich mistrzów

Również w rywalizacji mężczyzn zapowiada się wielka bitwa o podium i cenne punkty światowego rankingu. Czesi walczą o drugie miejsce dla mężczyzn podczas IO, a pomóc ma w tym weteran wyścigu na Cyprze Jaroslav Kulhavy, którego uzupełniać będzie solidny Jan Skarnitzl. Obaj są stałymi gośćmi na Cyprze, dobrze znają warunki i odnieśli już indywidualny sukces na słonecznej śródziemnomorskiej wyspie.

Ale Kulhavy i Skarnitzl mają przed sobą trudne zadanie. Andri Frischknecht (Scott-Sram) i Matthias Stirnemann (Möbel Märki) tworzą silny szwajcarski duet, a obaj zawodnicy to ścisła czołówka światowego kolarstwa górskiego. Ponadto Frischknecht ma na swoim koncie wygrane na etapach Cape Epic, a Stirnemann nawet zwycie stwo w ”generalce”. Obaj zawodnicy pojadą w tym roku w RPA, a wyścig na Cyprze z pewnością pomoże im sie dotrzeć.

Włoscy bliźniacy Braidot, Luca i Daniele, również należą do kandydatów na podium, podobnie jak młody duet Simonem Andreassen / Alan Hatherly (Den / RSA) ze Specialized Racing. Nie bez szans jest także para, która dwukrotnie zwyciężała Epic Israel Max Brandl / Georg Egger (Ger) z Lexware, Nadir Colledani / Gioele Bertolini z reprezentacji Włoch i David Nordemann / Martins Blums (CST PostNL Bafang. Jak więc widać, tegoroczna edycja zapowiada się naprawdę ciekawie, a formuła rywalizacji w parach dodatkowo skusiła wielkie nazwiska do zjawienia się na Cyprze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here