Absa Cape Epic odwołane!

0

Jednen z największych wyścigów etapowych świata, afrykańskie Absa Cape Epic podzieliło los wielu innych imprez i podobnie jak one zostało odwołane. Ta bezprecedensowa sytuacja związana jest z Koronawirusem, który bombarduje wydarzenia nie tylko kolarskie, lecz całą sferę życia społecznego. Organizatorzy wyścigu nie mieli więc wyjścia, postanowili odwołać Epic, tłumacząc swoją decyzję troską o zdrowie uczestników. Wcześniej kilka ekip dobrowolnie zrezygnowało ze startu w etapówce, która rozpocząć się miała 15 marca prologiem w Cape Town.

”Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników i innych zainteresowanych stron, zgodnie z niedawnymi radami rządu Przylądka Zachodniego, nie mamy innego wyjścia, jak odwołać Absa Cape Epic z powodu COVID-19 (Koronawirus) Pandemia.

Mediclinic, partner medyczny wydarzenia od początku świadczący usługi dla wielu imprez Zachodniego Przylądka wspiera naszą decyzję. Decyzja ma również pełną akceptację naszych sponsorów.

Wydarzenie miało się rozpocząć w niedzielę 15 marca na Górze Stołowej, a zakończyć 22 marca w Paarl po podróży do Ceres, Tulbagh i Wellington.”można przeczytać na oficjalnym fanpage imprezy.

Organizator wyścigu Kevin Vermaak powiedział:

” Zrobiłem ten krok z ciężkim sercem, ale zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w wydarzenie musi być najważniejsze. Dziś o 6 otrzymaliśmy oficjalną poradę od rządu. Nie ma mowy o jej niezaakceptowaniu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here