„Dare To Be” Maraton MTB 2020

0

Cykl imprez MTB organizowanych przez 2PM Group znany szerzej jako „Dare To Be” Maraton MTB to w sezonie 2020 sześć imprez, z czego dwie ostatnie to dwudniowe zmagania w Beskidzie Sądeckim z opcją startu w jednym dniu imprezy.
Wyjątkowo po raz pierwszy w czteroletniej historii cyklu pierwsza edycja odbędzie się w kwietniu. Nietypowy będzie też teren zmagań, po raz pierwszy sezon otwieramy szybkim płaski „ścigiem” po „szutrówkach”. Cykl jako jeden z nielicznych konsekwentnie daje Możliwość ścigania na trzech dystansach.

Kalendarz

04.04.2020 Wierzchosławice. Otwarcie sezonu przypomina ściganie grawelowe, niewielka suma przewyższeń, proste technicznie, prowokujące do dużych prędkości szutrowe drogi, urozmaicone miejscami typowo leśnymi duktami pozwolą zweryfikować przygotowanie zawodników do sezonu 2020.

Serwujemy trzy dystanse:
Quarter 29 km i ok. 160m metrów przewyższenia.
Half 43 km i 250 metrów przewyższenia.
Full to 68 km i 390 metrów w górę.

Trasy wszystkich dystansów przebiegają przez kompleks lasów Wierzchosławickich pośród licznych stawów i jezior tak, aby startujący mogą się poczuć jak na Mazurach. Przecinamy też były poligon na którym jeszcze w latach osiemdziesiątych testowano ciężką broń produkowaną na cały świat w tarnowskich Zakładach Mechanicznych.

Druga edycja cyklu planowana jest na 24 maja 2020 w Tuchowie. Tuchów miasto na południe od Tarnowa mieniące się Bramą Pogórza , znane z licznych zabytków sakralnych oraz…. winnic i produkcji lokalnego wina. Tuchów jest nową miejscówką na mapie Dare To Be Maraton MTB i jak na debiut przestało, trasy w połowie marca pozostają na etapie planowania
Możemy powiedzieć jedynie, że sceną rywalizacji zawodników będzie pasmo Brzanki z jej najciekawszymi ścieżkami w tym rejonie, a suma przewyższeń na najdłuższym dystansie powinna sięgnąć ok. 2 tyś metrów.

Kolejna edycja to 14 lipca 2020 Kuków gm. Stryszawa – żarty się skończyły! To jeden z klasyków „Dare To Be”. Mała wieś położona na potokiem Koconka przy drodze Sucha Beskidzka- Żywiec, na trasach nie stosujemy taryfy ulgowej. Trzy dystanse każdy podzielony niemal równo jeśli chodzi o sumę przewyższeń.

Dystanse i przewyższenia:
Quarter to 30 km i 1160 metrów do pokonanie w górę.
Half to już 47 km i 2000 metrów do podjechania rowerem w tym kilka soczystych technicznych zjazdów w Paśmie Leskowca.
Najdłuższy dystans Full to 67 km i ok. 3000 metrów przewyższenia.

25.07.2020 – czwartym z kolei maratonem jest edycja w Zakliczynie nad Dunajcem. Mała miejscowość na prawach miasta jest od lat ośrodkiem skupiającym handel i wszelkie przejawy działalności gospodarczej.
Niekwestionowany lider rozwoju na przestrzeni ostatnich kliku lat stanowi ewenement w skali Małopolski.
Maraton w Zakliczynie to klasyk w wydaniu „Dare To Be” Maraton MTB , niepozornie wyglądające za szyby samochodu wzniesienia pokazują swoją drugą twarz gdy tylko peleton wjedzie w teren.
Wymagające łydki ze stali sztywne do bólu „ściany płaczu” na podjazdach i testujące „psychę” sekcje zjazdowe podobnie jak w Kukowie nie biorą jeńców, oddzielają mężczyzn od chłopców i dają giga zadowolenie z pokonania trasy w siodle.

Dystanse i liczby wyglądają w następujący sposób:
Quarter – 31km i 500 m w górę
Half – 48km i 1700 w górę
Full – 65 km i 2300 w górę

15-16.08.2020 – Piąta edycja to jedna z dwóch dwudniowych imprez w sezonie 2020. Weekend MTB Piwniczna Zdrój – Stara Lubowla, w start i meta w Piwnicznej Zdroju.
Pierwszy dzień to start z brzegu Popradu a trasa biegnie poprzez Wielki Rogacz i Eliaszówkę na Słowację w stronę Zamku w Starej Lubowli w planach jest wykorzystanie jednej ze ścieżek „Cyklostopów” i powrót na metę w Piwnicznej Zdroju.
Drugi dzień 16 sierpnia to już klasyczny maraton rozgrywany na trzech dystansach, które przyciągają co roku wiernych wyznawców. W roku 2018 zostały przez zwycięzcę najdłuższego dystansu Mateusza Reicha okrzyknięte mianem trasy godnej Mistrzostw Polski w maratonie.

Dystanse i cyfry:
Quarter – 24 km 1100 metrów
Half 45 i 2000 metrów przewyższenia
Full – 67 i 3000 metrów dla zuchwałych.

Finał sezonu w tym roku planowany jest w Krynicy Zdroju. Jest to kolejna dwudniowa impreza nosząca nazwę Puchar Burmistrza Krynicy Zdrój w kolarstwie Górskim planowana na dni 19 -20 września.

Pierwszy dzień to Uphill Jaworzyna Krynicka ze startu wspólnego na deptaku w Krynicy Zdroju z metą na szczycie Jaworzyny Krynickiej, dzień drugi to klasyczny maraton na trzech dystansach.

Interesującym może być fakt, że jak na finał sezonu przystało zawodnicy w Krynicy walczyć będą o interesującą (pieniężną) nagrodę główną. Sponsorem Nagrody Głównej Pucharu Burmistrza Krynicy Zdrój w kolarstwie Górskim jest Muszynianka producent wód mineralnych. Suma punktów zdobyta podczas dwudniowej rywalizacji pozwoli wyłonić zwycięzców.

Podczas każdej edycji Dare To Be Maraton MTB 2020 rozgrywane są również Zawody Rowerowe dla Dzieci do lat 12.

Szczegółów szukajcie na www.maratonmtb.pl i na portalu Facebook.

Partnerem Strategicznym cyklu „Dare To Be” Maraton MTB jest spółka Elzat działająca na rynku usług energetycznych. Ponadto partnerami cyklu są Muszynianka sponsor Nagrody Głównej Pucharu Burmistrza Krynicy Zdrój w Kolarstwie Górskim 2020 oraz Agifa palarnia kawy prowadząca sprzedaż i serwis ekspresów do kawy. Patronami cyklu są Starosta Tarnowski pan Henryk Łucarz i starosta Suski pan Józef Bałos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here