Konsekwencje koronawirusa na sezon olimpijski

0

Z powodu pandemii koronawirusa, znakomita większość wyścigów zostaje odwołana. Na chwilę obecną, PZKOL wydał zakaz organizacji imprez do końca marca. Również organizatorzy imprez amatorskich rezygnują lub przekładają swoje wyścigi.

Przyznam szczerze, że ja, jako zawodniczka, nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu. Wszystkie marcowe i kwietniowe wyścigi należą do moich ulubionych, więc tym bardziej szkoda, że zostają odwołane. Pozostaje nam tylko zastosować się do zaleceń i mieć nadzieję, że koronawirusa uda się opanować jak najszybciej.

Włochów najbardziej trapi to czy odbędzie się Giro’d Italia. Oczy zawodników z XC na pewno zwrócone są w kierunku Igrzysk w Tokio. Na szczęście do długo wyczekiwanych zawodów, mamy jeszcze sporo i czas oraz nadzieję, że wszystko się uspokoi.

 

Amerykański Prezydent Donald Trump, zasugerował, że z powodu koronawirusa, Igrzyska Olimpijskie powinny zostać przesunięte. Japoński rząd odrzuca sugestię Prezydenta Trumpa, odnośnie przeniesienia Igrzysk Olimpijskich na przyszły rok.

Mimo iż do imprezy jest jeszcze sporo czasu, istnieje rosnące ryzyko, że Igrzyska w Tokio będą pierwszymi odwołanymi od czasów drugiej wojny światowej. Sporty, które mają największą publiczność (koszykówka, piłka nożna, czy nawet zapasy sumo), zaczęły odwoływać zawody, albo organizować je bez udziału kibiców. Mimo tego Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz Japonia utrzymują, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się zgodnie z planem.

Niestety ryzyko zgromadzenia tysięcy sportowców, urzędników oraz kibiców razem w jednym mieście, podczas największej, wielosportowej imprezy jest znaczące. Jeżeli Igrzyska Olimpijskie nie będą mogły odbyć się w danym czasie, być może powinny zostać przesunięte, albo zorganizowane bez udziału publiczności.

Miejmy nadzieję, że światu uda się jak najszybciej opanować pandemię, a reszta wyścigów zaplanowanych na sezon odbędzie się bez żadnych przeszkód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here