Kross zmuszony zwolnić 25% załogi

0

Wczoraj na portalu infoprzasnysz.com ukazała się informacja, że przasnyski producent rowerów Kross w najbliższym czasie zwolni 25% swoich pracowników. Sytuacja spowodowana jest oczywiście kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Dodać należy, że spółka jest sponsorem tytularnym ekipy Kross Racing Team, póki co nie wiadomo jak sytuacja wpłynie na funkcjonowanie drużyny.

Oficjalny komunikat zarządu Kross, w którym wyjaśnia on swoje działania:

”Panująca od tygodni pandemia korona-wirusa doprowadziła do istotnych zawirowań gospodarczych na całym Świecie. Kryzys dotyczy większości gałęzi gospodarki w Polsce i Europie, w tym branży rowerowej. W wyniku administracyjnych nakazów ograniczeń w handlu i przemieszczaniu się, sprzedaż produktów stała się praktycznie niemożliwa. Dodatkowo pogarsza się nastrój konsumentów do zakupów wszelkich dóbr, które nie są dobrami pierwszej potrzeby.

KROSS S.A., podobnie jak duża cześć przedsiębiorstw w Polsce, już doświadcza negatywnych skutków pandemii korona-wirusa Covid-19. W momencie wprowadzenia narodowej kwarantanny w Polsce i pozostałych krajach Europy, powinien rozpocząć się sezon rowerowy, który trwa zaledwie trzy-cztery miesiące. W obecnych okolicznościach sprzedaż rowerów praktycznie stanęła. Sytuacja KROSS S.A. ma bezpośrednie przełożenie na sytuację spółek Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.  został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez Rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25% pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.

Równocześnie informujemy, że w tej kryzysowej sytuacji każda z w/w spółek Grupy KROSS zapewni dla osób, z którymi musi się̨ rozstać́:

odprawy będą płacone od 5/5 (pełnego) etatu w ramach zwolnień grupowych,
specjalny Fundusz Pracowniczy aby pomóc zwalnianym pracownikom w najtrudniejszej sytuacji materialnej,
pierwszeństwo w zatrudnianiu osób zwalnianych w ramach zwolnień grupowych, jeżeli tylko sytuacja będzie się poprawiać, które będzie dodatkowo poparte listem intencyjnym.
W najbliższych tygodniach zarządzający Grupą KROSS będzie pracować nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here