Organizacja Pucharu Świata w Nowym Miestie na Morave 2020 – jaki wpływ będzie miał koronawirus?

0

Trudna sytuacja, w jakiej znajdują się obecnie Czechy oraz cały świat, jest logicznie odzwierciedlona w świecie rowerów górskich. Jaki jest obecny stan planowanego Pucharu Świata XCO w Czechach?

„Najnowsze informacje od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) sugerują, że powinniśmy przestrzegać przepisów lokalnych władz podczas organizowania wyścigów. Te same zasoby wskazują również, że jak dotąd tylko te imprezy rowerowe zaplanowane na marzec i kwiecień zostały oficjalnie odwołane, lub przeniesione na inny termin. Wszystkie wydarzenia zaplanowane na maj, w tym nasz Puchar Świata w Nowym Mieście, nadal odbywają się zgodnie z planem (w naszym przypadku 22–24 maja).”

Jednak organizatorzy innych miejsc Pucharu Świata wyrazili już sprzeciw: na przykład organizatorzy Pucharu Świata DH w Mariborze na Słowenii (zaplanowane na 2–3 maja) przyznają, że impreza jest nierealna w obecnych warunkach i szukają zastępczej daty. Kolejne Puchar Świata w DH, który miał odbyć się w Lošinj w Chorwacji (9-10 maja), całkowicie zrezygnowało z organizacji: główni partnerzy – lokalne biuro turystyczne i dostawcy zakwaterowania – wycofali się z tego wydarzenia z powodu złej prognozy na nadchodzący sezon turystyczny. Poszukiwanie potencjalnego terminu zastępczego nie było już tutaj istotne. Organizatorzy Pucharu Świata w Fort William w Szkocji nadal wierzą, że ich część serii odbędzie się zgodnie z planem (6-7 czerwca).

„Monitorujemy również inne wydarzenia kulturalne, sportowe i towarzyskie, zarówno w Czechach, jak i za granicą. Sytuacja jest bardzo trudna do przewidzenia i zmienia się każdego dnia. Gromadzimy wszystkie ważne informacje z naszego kraju i co tydzień przekazujemy je przedstawicielom UCI. Mimo że do naszej edycji Pucharu Świata jest jeszcze ponad dwa miesiące, mamy nadzieję, że nastąpi to w pierwotnym terminie. Niestety prawdopodobieństwo, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, maleje z dnia na dzień. Dlatego wyznaczyliśmy decydującą datę – 20 kwietnia 2020 r. Jeśli do tego dnia otrzymamy jasne oświadczenie czeskiego rządu i UCI, że wydarzenie może się odbyć w pierwotnej dacie, będziemy kontynuować przygotowania. Ważne jest, aby spojrzeć na tę sytuację z perspektywy uczestników z całego świata. Nawet jeśli pandemia wirusa koronawirusa zostanie wyeliminowana i utrzymana pod kontrolą w Czechach, to czy zdarzenie mogłoby się odbyć, zależałoby od globalnego rozwoju.”

„UCI będzie musiało podjąć decyzję, aby umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie stałych uczestników, aby żadna z federacji narodowych nie znalazła się w niekorzystnej sytuacji (na przykład dlatego, że jego konkurenci nie mogą przyjechać na wydarzenie z powodu ograniczeń podróży międzynarodowych). Dlatego myślimy też o potencjalnej „zastępczej” dacie naszego wydarzenia. Ze względu na tegoroczny kalendarz wyścigów (głównie dzięki Igrzyskom Olimpijskim) dostępnych jest kilka terminów we wrześniu lub październiku. Zobaczmy, co przyniosą następne tygodnie.

W międzyczasie chcemy, aby wszyscy byli silni i pozytywni, i mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z wami wszystkimi.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here