Puchar Polski XCO i XCM 2020

W sezonie 2020 polscy zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w ramach Pucharu Polski zarówno w formule olimpijskiej, jak i w maratonie.

0

Siedem wyścigów XCO oraz osiem wyścigów XCM otrzymało w tym roku rangę Pucharu Polski. Rozgrywany corocznie najważniejszy cykl wyścigów w formule cross country w tym roku zdecydowanie stał się bardziej prestiżowy – sześć z siedmiu wyścigów wpisane zostało do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tym roku pucharowe wyścigi zostaną zorganizowane w większości w tych samych, tradycyjnych „miejscówkach”. Z kalendarza zniknął wyścig w Lublinie, a na jego miejsce pojawił się otwierający zmagania Warsaw Cup organizowany przez Warszawski Klub Kolarski na Górze Kazurze, goszczącej w 2017 roku krajowy czempionat. W kalendarzu znalazło się także miejsce dla najwyższego rangą wyścigu XCO w naszym kraju – Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race (UCI HC), a także dla drugiego w hierarchii UCI wyścigu w Polsce – Górale na Start w Wałbrzychu (UCI C1). Jedynym pucharowym wyścigiem nie znajdującym się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej jest kończąca cały cykl rywalizacja w Głuchołazach – CykloOpawy XC. Pozostałe wyścigi posiadają najniższą kategorię – UCI C3. Do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XCO 2020 zaliczone zostanie pięć najlepszych rezultatów każdego z zawodników.

Pełny kalendarz Pucharu Polski XCO 2020:

Data Nazwa wyścigu Miejscowość
29.03 Warsaw Cup Warszawa
05.04 XVIII MTB XCO „RUSZA PELETON” Białystok
02.05 Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra
10.05 Górale na Start Wałbrzych
07.06 Żukowo XC Żukowo
30.08 Górale na Start Boguszów-Gorce
05.09 CykloOpawy XC Głuchołazy

Regulamin Pucharu Polski XCO 2020

Po dwóch latach przerwy reaktywowany został Puchar Polski w maratonie MTB. Cykl kojarzony głównie z maratonami organizowanymi przez Lang Team, w tym roku składał się będzie z wyścigów należących do pięciu różnych serii wyścigowych. Dwie edycje Pucharu odbędą się w północnej części kraju: inaugurujący zmagania wyścig Zachodniej Ligi MTB w Połczynie-Zdrój oraz czerwcowy Milko Mazury MTB Maraton w Mikołajkach. Dwie dolnośląskie edycje Bike Maratonu: Obiszów oraz kończący zmagania w sezonie 2020 wyścig w Sobótce, zlokalizowane będą na mocno pagórkowatych trasach. Pozostałe cztery wyścigi to typowo górskie maratony: dwa w Beskidzie Śląskim (Bike Atelier MTB Maraton), jeden w Beskidzie Wyspowym (Cyklokarpaty) oraz jeden wśród Gór Stołowych i Bystrzyckich (Bike Maraton). Do klasyfikacji generalnej zaliczonych zostanie siedem najlepszych rezultatów każdego z zawodników. Ustalona została także jedna, stała opłata startowa we wszystkich wyścigach Pucharu Polski dla zawodników w nim startujących: 50 złotych przy wcześniejszych zgłoszeniach oraz 100 złotych w dniu zawodów. Dodatkowo każdy z zawodników, który chce być sklasyfikowany na danej edycji, musi potwierdzić swój start u sędziego głównego przed startem każdego z wyścigów.

Pełny kalendarz Pucharu Polski XCM 2020:

Data Miejscowość Cykl
09.05 Połczyn-Zdrój Zachodnia Liga MTB
16.05 Polanica Zdrój Bike Maraton
24.05 Brenna BikeAtelier MTB Maraton
21.06 Mikołajki Milko Mazury MTB
02.08 Obiszów Bike Maraton
23.08 Myślenice Cyklokarpaty
27.09 Wisła BikeAtelier MTB Maraton
10.10 Sobótka Bike Maraton

Regulamin Pucharu Polski XCM 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here