Ranking Olimpijski stan na 04.03.2020r.

Kolejny tydzień i kolejne zdobycze punktowe polskich zawodniczek i zawodników do Rankingu Olimpijskiego.

0

Dzisiejszy wpis pojawia się z jednodniowym opóźnieniem, ale najważniejsze, że się pojawia. Kolejny tydzień minął pod znakiem solidnych zaliczek punktowych zarówno u mężczyzn jak i kobiet. W Elicie Mężczyzn Bartłomiej Wawak w parze z Ondrejem Cinkiem (obaj Kross Racing Team) zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Cyprus Sunshine Cup, daje to każdemu z nich 120 punktów UCI. W tym samym wyścigu drugie miejsce zajął reprezentant RPA Alan Hatherly, dzięki temu reprezentacja RPA wyprzedziła Norwegię i zrównała się zdobyczą punktową z Polską, zajmując odpowiednio 17 i 16 miejsce w rankingu. O 2 miejsca awansowała reprezentacja Portugalii. Tiago Ferreira specjalista od XCM, zajął 5 miejsce w Andalucia Bike Race (110 punktów UCI). Jednak Portugalii nadal nie daje to ani jednego miejsca na wyjazd do Tokio, zajmują 26 miejsce.

W rankingu Elity Kobiet Polska również utrzymuje swoje 10 miejsce. Pierwsze punkty UCI w sezonie 2020 zebrała Maja Włoszczowska (Kross Racing Team). Zwyciężyła w wyścigu Internacionales XCO Chelva, zdobywając 60 punktów UCI. W tym samym wyścigu 7 miejsce zajęła Aleksandra Podgórska (Vlokswagen Samochody Dostawcze MTB Team), zdobywając tym samym 17 punktów UCI. Na 11 miejsce awansowała reprezentacja RPA, Mariske Strauss zajęła 3 miejsce w Andalucia Bike Race (130 punktów UCI). W tym samym wyścigu Estonka Janika Loiv zajęła 2 miejsce (140 punktów UCI), a Greete Steinburg  miejsce 11 (60 punktów UCI),  tym samym Estonia awansowała na 19 miejsce.

Najbliższe możliwości na zdobycie punktów UCI do Rankingu Olimpijskiego w Europie:

  • W greckiej miejscowości Kilkis w sobotę i niedzielę odbędą się wyścigi XCO z kategorią C2, jednak nikt z czołówki, ani z Polski nie zapowiadał tam swojego startu.
  • W Hiszpanii w niedzielę odbędzie się kolejny wyścig z cyklu Copa Catalana Internacional BTT z kategorią C2, na starcie najprawdopodobniej zobaczymy Aleksandrę Podgórską, Filipa Heltę i Marka Konwę z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Nie mamy informacji odnośnie startu Mai Włoszczowskiej.
  • W Portugalii, w niedzielę odbędzie się Portugal XCO CUP z kategorią C1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here