Team spirit MAZOVII

Na koronawirusa zamiast spirytusu i płynu dezynfekującego – aktywność fizyczna. Mimo przesuniętego startu sezonu, zawodniczki i zawodnicy Cisowianka Mazovia MTB Marathon w swoich domach, ogródkach i na balkonach pokazali, że pamiętają o cyklu Cezarego Zamany.

0

Cała akcja zaczęła się od apelu dyrektora sportowego Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezarego Zamany. Za pomocą mediów społecznościowych wezwał on do tego, by w niedzielę 5 kwietnia, gdy w Legionowie miał odbyć się pierwszy tegoroczny maraton, każdy podjął się jakiejś fizycznej aktywności. Mogło to być przejechanie dystansu na trenażerze, seria ćwiczeń, bieg po ogródku czy nawet dłuższy spacer z psem. Najważniejsze, aby mimo realnego odosobnienia i fizycznej odległości, zintegrować się wokół sportowej idei. 

Przykład tego, co można robić, poszedł z góry. Załoga Zamana Group z przymrużeniem pokazała, jak wzorcowo spędzić niedzielne popołudnie. W tym celu w jednym z ogródków urządzono jednoosobowy maraton ze specjalnym bufetem i obsługą techniczną. Realizację można obejrzeć na Facebooku.

Odzew kolarskiej społeczności okazał się zaskakująco budujący. Przez całą niedzielę na fan page’u Mazovii zawodniczki i zawodnicy z całego kraju publikowali swoje zdjęcia czy filmy pokazujące, jak ochoczo odpowiadają na apel Cezarego Zamany. Wiele z osób, które prezentowały się na fotografiach, miały na sobie stroje z elementami Cisowianka Mazovia MTB Marathon, a w komentarzach podkreślano, że wszyscy pamiętają o przełożonym starcie w Legionowie.

Tęsknię za moimi zawodniczkami i zawodnikami. Szukałem sposobu na to, by w ten szczególny dzień stworzyć pozytywną atmosferę, zjednoczyć nas wszystkich wokół czegoś, co jest nam szczególnie bliskie. Stąd pomysł na tę akcję – tłumaczy Cezary Zamana.

Zależało mi też na tym, by zainspirować mój peleton do czegoś pozytywnego, do pokazania, że epidemia koronawirusa nas nie pokona, a i my sami nie oddamy tak łatwo pola. Oczywiście, wszystko w ramach obostrzeń narzuconych przez rząd i służby sanitarne – dodaje dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Zdajemy sobie sprawy z wielu znaków zapytania, stojących przed nami w kolejnych miesiącach. Wiemy że niektóre maratony się już nie odbędą, a niektóre przenieśliśmy na późniejszą  jesień wydłużając sezon. Wszystkie aktualne informacje na temat harmonogramu będą Cisowianka Mazovia MTB Marathon publikowane są na fan page’u Mazovii oraz stronie internetowej – wyjaśnia Cezary Zamana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here