Czescy zawodnicy organizują kolarskie sparingi

0

Czescy zawodnicy MTB postanowili nie czekać na rozpoczęcie sezonu i postanowili działać na własną rękę. W ubiegłym tygodniu czołowi zawodnicy naszego południowego sąsiada spotkali się na ustawce, aby sprawdzić swoją aktualną dyspozycję.

Maj to czas, w którym za nami miały być trzy edycje Pucharu Czech MTB, oraz mieliśmy poznać Mistrzów Europy MTB. Tak się jednak nie stanie, a zawodnicy nadal czekają na zielone światło do rozpoczęcia rywalizacji. Nic więc dziwnego, że miejsce wyścigów, zastąpiła inna forma rywalizacji. Zespół GAPP System – Kolofix stworzył wspólny trening dla zawodników Elity, zespół Future Cycling – przygotował swoje wyzwanie, a Czeski Związek Kolarski zorganizował Puchar Anty Corona.

„Nikomu nie jest łatwo. Zawodnicy trenują od dawna i żyją w niepewności, nie wiedzą co się wydarzy. Sami muszą ustanawiać swój cel, aby wiedzieć, dlaczego trenują. Potrzebują bardziej intensywnego treningu, a jego najlepszą formą jest wzajemna rywalizacja. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy już dwa spotkania dla Seniorów, aby mogli się sprawdzić. Wydarzenie miało formę jazdy na czas, aby nie łamać obowiązujących przepisów”. – powiedzieli organizatorzy.

Najlepszą formę zademonstrowali Martin Stošek (Future Cycling – Northwave), który ustanowił najszybszy czas przed Tomášem Paprstką (Expres CZ Tufo Kolín) i Ondřejem Cinkem (Kross Racing). Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix) była najszybsza wśród kobiet.

Zamiast Pucharu Czech, który miał odbyć się w zeszły weekend w Zadovie część czeskich kolarzy górskich, wraz z ekipą Rouvy Specialized skorzystała z okazji, aby wspólnie trenować i rywalizować na ponownie otwartych trasach Zadov.

„Jeżdżąc w grupach po 2,5-kilometrowym torze na lokalnych szlakach, zawodnicy mieli okazję zmierzyć swój czas i porównać swoje osiągi. Jest to jedna z niewielu okazji, aby wejść w intensywność wyścigów, a tym samym przełamać monotonię treningu w czasie kwarantanny. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z wszystkimi przepisami rządu, tak aby zdrowie zawodników i nikogo innego nie było zagrożone ”. – mówi Jiří Lutovský.

Martin Stošek ponownie osiągnął najlepszy czas wśród mężczyzn, wyprzedzając Jana Vastla (Pushbikers) i Jaromíra Skála (Rouvy Specialized). Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix) ponownie była najlepszą z kobiet, przed Terezą Tvarůžkovą (Expres CZ Tufo Kolín) i Janą Pichlíkovą (Kross Bikeranch). Jan Sáska (Rouvy Specialized) miał najlepszy czas wśród juniorów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here