Ondrej Cink zainaugurował aNti Corona Cup

0

Czesi na czas walki z Koronawirusem wymyślili nową formułę rywalizacji. Anti Corona Cup to formuła zmagań z czasem, na popularnych i oznakowanych trasach MTB. W wyzwaniu mogą uczestniczyć wszyscy chętni, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, zarejestrują swoją jazdę za pomocą aplikacji Strava.

Następnie system klasyfikuje jeźdźców według wieku i kategorii wiekowej, czyli dokładnie tak jak wygląda to podczas normalnych wyścigów. Rezultaty są aktualizowane na bieżąco, a impreza trwa od 1 – 31 maja.  Organizatorzy przygotowali kategorię SuperMasters dla zawodników powyżej 50 lat.

Do wyścigu w całych Czechach wybrano najpopularniejsze trasy rowerowe, które są utrzymywane przez cały rok. Runda Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w Novym Mescie na Morave, tor Mistrzostw Europy w Brnie, tor Krajowych Mitrzostw w Hlinsku, tor techniczny Pucharu Czech w mieście Touškov oraz mało wymagający tor praski w Bike Park Zličín, gdzie odbywają się wyścigi Pucharu Pragi MTB.

ANTI CORONA CUP 2020 została symbolicznie rozpoczęta na jednej z ulubionych tras Ondřeja Cinka – Novym Mescie na Morave. Na torze, który osiem razy został oceniony jako najlepszy wyścig Pucharu Świata w kolarstwie górskim, Ondřejowi w towarzystwie kamer telewizyjnych udało się wykręcić czas nieco ponad 10 minut.

Aktualny ranking można śledzić na  www.sportsoft.cz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here