Jabłonna gospodarzem kolejnej edycji Pucharu Mazowsza MTB XC

0

Już w najbliższą sobotę Jabłonna przywita uczestników kolejnej odsłony tegorocznego Pucharu Mazowsza MTB XC. Poprzednia edycja, która odbyła się w Wesołej okazała się jednym z najmocniej obsadzonych wyścigów w historii całego cyklu. JBG2 CryoSpace, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, medaliści Mistrzostw Polski i reprezentanci kraju licznie stawili się przed dwoma tygodniami, aby otworzyć mocno spóźniony sezon. Krzysztof Łukasik i Klaudia Czabok w Wesołej okazali się najszybsi w kategoriach seniorskich, jednak tym razem poprzeczka zostanie podniesiona jeszcze wyżej. Na liście startowej widnieją nazwiska Filipa Helty i Aleksandry Podgórskiej, zapowiada się więc jeszcze bardziej zacięta rywalizacja, niż miało to miejsce podczas pierwszego wyścigu. Oczywiście Puchar Mazowsza to nie tylko rywalizacja w kategorii Elity, swoich sił w całym cyklu mogą spróbować również najmłodsi, tzw. ”Wentylki”, a na Mastersach kończąc.

Gospodarzem rundy XCO Wesoła był Maciej Jeziorski. ”Jezior” nie tylko wraz z Warszawskim Klubem Kolarskim perfekcyjnie zadbał o organizację imprezy, ale też pojechał świetny wyścig zajmując 2 miejsce w Elicie Mężczyzn. Również Jabłonna ma swojego przedstawiciela na sobotni wyścig. Karol Ostaszewski to brązowy medalista U23 zeszłorocznych Mistrzostw Polski w Mrągowie, a podczas  tegorocznej pierwszej Pucharu Mazowsza zameldował się na trzecim miejscu w Elicie i pierwszym w ”Orlikach”. Czy tym razem Karol okaże się mało gościnny dla swoich rywali? O tym przekonamy się już w najbliższy weekend…

”Górskie ściganie wraca do Jabłonny po 7 latach przerwy. W 2013 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Mazowsza, po których z powodu „leśnych problemów” trasa została zamknięta. Tegoroczna runda jest mocno osadzona na tej z przeszłości. Na zawodników czeka kilkanaście większych i mniejszych hop, pokręcone zjazdy i strome podjazdy, a cyferki mówią o 2,9 km oraz 110m w pionie. Trudność okrążenia jest progresywna, zaczynamy od przyjemnych fałdek, a na końcu górki mierzymy się ze stromymi podjazdami. Jestem pewny, że będziecie zaskoczeni tym co dla Was przygotowaliśmy! Skromnie dodam, że to moja przydomowa runda treningowa  – zachęca do startu zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać swój udział na stronie akces-sport.pl, do czwartku obowiązuje niższa opłata startowa. Również w czwartek, o 18:15 odbędzie się objazd rundy XC Jabłonna, z pewnością jest to ciekawa inicjatywa, która pomoże osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty podczas sobotniej rywalizacji.

 

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące zarówno sobotniego wyścigu, jak i kolejnych eliminacji Pucharu Mazowsza znajdziecie na fanpage imprezy oraz stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here