Legionowo Bukowiec XC kolejną eliminacją Pucharu Mazowsza MTB XC

0

Podwarszawskie Legionowo będzie w niedzielę gospodarzem trzeciej edycji tegorocznego cyklu Puchar Mazowsza MTB XC. Dotychczas impreza organizowana przez Warszawski Klub Kolarski miała zasięg lokalny, jednak w tym roku z wiadomej przyczyny sezon został mocno opóźniony, a liczni organizatorzy zmuszeni byli odwołać  lub przesunąć w czasie swoje imprezy. To sprawiło że pierwsze dwa wyścigi tegorocznego Pucharu Mazowsza okazały się nie tylko frekwencyjną niespodzianką, lecz zyskał na tym wrównież poziom sportowy cyklu. Wystarczy wspomnieć że zwycięzcami wyścigów w Wesołej i Jabłonnie zostali medaliści krajowych mistrzostw, a w czołówce meldowali się zawodnicy którzy regularnie stają na podium Pucharu Polski XCO.

Legionowo będzie dokładnie środkowym wyścigiem w tegorocznym kalendarzu Pucharu Mazowsza MTB XC. Po dwóch edycjach w kategoriach seniorskich prowadzą zwycięzcy wyścigu w Wesołej – Klaudia Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego i Krzysztof Łukasik z JBG2 CryoSpace. W Jabłonnie Klaudia zameldowała się na drugiej pozycji, za Aleksandrą Podgórską z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, Krzysztof tym razem był czwarty. Klasyfikacja drużynowa przed trzecią edycją to minimalne prowadzenie Warszawskiego Klubu Kolarskiego przed Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

”Zawodnicy ruszą od razu pod górkę na której długim grzbiecie trasa będzie powoli się zwężać, aż po około 200m zjedziemy na dół i zaczniemy zmierzać do lasu. Trasa składa się z 5 trudniejszych miejsc ze stromymi podjazdami i krętami singlami, a trasę w całość łączą szybkie przelotówki.

Udało nam się uzbierać 75m w pionie na 4km co jak na ten teren jest bardzo dobrym wynikiem, a średnia prędkość podczas wyścigu będzie zdecydowanie wyższa niż 20km/h. Przyda się tutaj wszystko co najlepsze: siła, szybkość, wytrzymałość oraz technika.
Żak ma skróconą pętle, która mierzy około 3km i zawiera wszystkie techniczne fragmenty.
Wentylek tym razem jedzie po super szybkiej trasie do lasu i z powrotem!” – tak w skrócie organizatorzy przedstawiają trasę niedzielnego wyścigu.

Pełne wyniki dotychczasowych edycji, wraz z klasyfikacją generalną znajdziecie na stronie //akces-sport.pl/, tam też możecie zgłosić swój udział w niedzielnym wyścigu.

Regulamin Pucharu Mazowsza MTB XC

Fanpage imprezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here