Grand Prix Walimia za nami

0

Świetna runda i kapitalna atmosfera – właśnie takie opinie przeważały w wypowiedziach zawodników na temat dzisiejszego Grand Prix Walimia MTB XC. Miejscowość ta, znana głównie maratończykom z racji rozgrywania tu Pucharu Strefy MTB, tym razem ściągnęła na start kolarzy rywalizujących w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego. Wysoka frekwencja i doborowa stawka, oraz wspomniany wcześniej pozytywny odbiór trasy przez zawodników, sprawiły, że rywalizacja często nie była rozstrzygnięta do samego końca.

Wyścig Młodzików jako jedyny odbywał się w deszczowych warunkach, a opady sprawiły, że śliska trasa była powodem wielu niekontrolowanych upadków. W tych ciężkich warunkach najlepiej poradzili sobie zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Alicja Matuła i Maciej Jarosławski.

52 Juniorów Młodszych zjawiło się na starcie swojego wyścigu, a najlepszym z nich okazał się Ksawier Garnek z Grupy Kolarskiej Viktoria Rybnik. Jednak zwycięstwo nie przyszło mu łatwo, do końca walczył on o pierwszy stopień podium ze zwycięzcą pierwszej edycji Pucharu Polski na warszawskiej Kazurce – Szymonem Lachowiczem z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Ostatecznie zawodnik z Rybnika przeciął linię mety 8 sekund przed rywalem.

W kategoriach seniorskich dublet ustrzelili zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Aleksandra Podgórska i Filip Helta. Nie gorszy od swoich klubowych kolegów chciał być Krzysztof Klimek, który zwyciężył w Juniorach. Równocześnie z Elitą Kobiet na trasę wyruszyły Juniorki i Juniorki Młodsze, tu najlepsza okazała się Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia) oraz niezrzeszona Natalia Grzegorzewska.

W Walimiu rywalizowali również amatorzy oraz Mastersi, w swoich wyścigach najlepsi okazali się Marta Garnek z Dream-Bike Bielawa oraz Remigiusz Ciok (Remik Bike).

Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here