Gustaw Dądela Mistrzem Polski!

Zawodnik grupy CST 7R MTB Team dorzucił do swojej bogatej kolekcji kolejną mistrzowską koszulkę.

0

W minioną sobotę w Dzierżoniowie odbywały się Mistrzostwa Polski BMX Racing. Choć Gustaw Dądela na pierwszym miejscu stawia ściganie w Four Cross, to nie zapomina o swojej pasji BMX.

– Generalnie miałem nie startować w tych zawodach. Zostały ogłoszone dość późno, a ja już miałem zaplanowany wyjazd na szybkie wakacje z moja ukochaną. Jednak wyszło jak zwykle i zrezygnowaliśmy z wyjazdu na rzecz zawodów. Ostatecznie pojechałem do Dzierżoniowa pełniąc dwie role – zawodnika i trenera klubu Spark BMX Racing Nowa Sól – mówi zawodnik teamu CST 7R.

Skoro Gustaw Dądela pojawił się na starcie, to od razu stał się faworytem tej mistrzowskiej rozgrywki. Cel był jasny: walczyć o tytuł. Zawodnik w charakterystycznych czarnych barwach nie pozostawił złudzeń swoim rywalom, pokazując, kto jest najlepszy.

– Z zawodniczej perspektywy wszystko układało się po mojej myśli już od czwartku, gdy przyjechałem na pierwszy trening przed mistrzostwami – bramka i przeszkody wchodziły gładko i bardzo płynnie. W sobotę było podobnie – wygrywałem każdy start i prowadziłem aż do mety, choć nie ukrywam, że czułem na plecach oddech mojego podopiecznego Adama Komisaruka – relacjonuje Gustaw.

Trener wypadł znakomicie, a jak spisali się jego zawodnicy?

– Z punktu widzenia trenera nie było już tak idealnie. Widziałem dużo mocnych stron, ale też tych słabszych, na które poświęcimy dużo czasu na najbliższych treningach – dodaje nowy Mistrz Polski.

Kiedy Gustaw walczył na torze w Dzierżoniowie, trójka zawodników teamu CST 7R szykowała się do niedzielnego Pucharu Szlaku Solnego w Orawce. Start w formule XCO został potraktowany przez kolarzy drużyny CST 7R MTB Team czysto treningowo, choć oczywiście walka na trasie była bardzo serio, tym bardziej, że w Orawce stawiła się plejada świetnych zawodników. Najlepszy w tej doborowej stawce okazał się Krzysztof Łukasik z JBG-2 Cryospace, a nasi kolarze uplasowali się na dziesiątym i jedenastym miejscu.

Reszta drużyny CST 7R MTB Team solidnie trenowała, a czasem solidnie odpoczywała, w zależności od tego, co komu jest aktualnie najbardziej potrzebne w tym dziwnym sezonie. Wszystko po to, aby na najbliższych zawodach stawić się w jak najlepszej formie.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Mistrzostwa Polski BMX Racing Dzierżoniów
Gustaw Dądela – 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski 2020

Puchar Szlaku Solnego Orawka
Karol Rożek – 10. miejsce
Łukasz Helizanowicz – 11. miejsce /3. miejsce w kat. U23/
Oliwier Machura – DNF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here