Łukasik i Podgórska najlepsi w Orawce

0

Dzisiejszy Puchar Wójta gminy Jabłonka, który był jednocześnie trzecią eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwami Zrzeszenia LZS, Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików i Mistrzostwami Małopolski MTB ściągnął na start ścisłą krajową czołówkę cross country. Szczególnie mocno obsadzony był wyścig Elity Mężczyzn, na starcie którego nie zabrakło praktycznie nikogo (poza Bartłomiejem Wawakiem), kto powinien się liczyć podczas zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim w Mrągowie. W tak doborowej stawce zdecydowane zwycięstwo odniósł Krzysztof Łukasik z JBG2 CryoSpace, który o blisko trzy minuty wyprzedził Filipa Heltę (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team). Niezwykle zaciętą walkę o brąz stoczył Michał Topór, który początkowo musiał stawić czoła Jakubowi Zamroźniakowi, a na ostatniej rundzie odeprzeć atak Karola Ostaszewskiego na podium. Ostatecznie zawodnik MTB Racing Team Tarnów przeciął linię mety trzy sekundy przed Ostaszewskim.

Wśród kobiet prym wiodła Aleksandra Podgórska z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. 2:28 min za nią na mecie zameldowała się Gabriela Wojtyła, podium dopełniła Klaudia Czabok (WKK).

Równocześnie z Elitą Mężczyzn oraz Kobietami na trasie znajdowali się Juniorzy. Na ciężkiej trasie w Orawce, w tym roku najlepszy okazał się kolega klubowy F. Helty i A. Podgórskiej Krzysztof Klimek, drugie i trzecie miejsce przypadły odpowiednio Szymonowi Pomianowi i Maciejowi Dąbrowskiemu. Kategoria Juniorek to zwycięstwo sióstr Zawierta z WKK Wieruszów, Patrycji i Magdaleny przed Agnieszką Tylką z Luboń Skomielna Biała.

Największe zainteresowanie poza wyścigami Elity wzbudzała rywalizacja Juniorów Młodszych, którzy rywalizowali o punkty które będą brane pod uwagę podczas rozstawiania zawodników na starcie podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Iwo Pacałowski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Maksymilian Wiśniowski z RK Aluminium Bike Team i Leszek Jaśkiewicz, również z WKK oraz Natalia Grzegorzewska, Kinga Żur z KS Luboń Skomielna Biała i Malwina Mul z Azalii Brzozy Królewskiej – to czołowi zawodnicy ostatniej eliminacji przed finałem w Mrągowie.

Wśród Mastersów najlepiej poradzili sobie Paweł Piasecki (M1), Bogdan Czarnota (M2), Jacek Brzózka (M3) i Piotr Sozański (M4).

Pełne wyniki Puchar Wójta Gminy Jabłonka

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here