Nowy kalendarz PŚ XCE

0

Po zawieszeniu wyścigów z powodu wybuchu koronawirusa, City Mountainbike pracowało nad stworzeniem planu, aby sezon mógł wreszcie ruszyć. Dziś już wiadomo jak będzie wyglądał nowy kalendarz.

Poszczególne eliminacje Pucharu Świata obejmują  siedem lokalizacji i rozłożone są w czasie od sierpnia do listopada. Sezon Pucharowy rozpocznie się w Grazu (Austria), 29 sierpnia tydzień po Mistrzostwach Świata w Leuven (Belgia, 23 sierpnia). Sezon zakończy się rywalizacją w Dubaju (listopad).

Runda 1 – 29.08.2020 – Graz, Austria
Runda 2 – 20.09.2020 – Waregem, Belgia
Runda 3 – 25.09.2020 – Villard-de-Lans, Francja
Runda 4 – 11.10.2020 – Valkenswaard, Holandia
Runda 5 – 18.10. 2020 – Winterberg, Niemcy
Runda 6 – 14.11.2020 – Barcelona, ​​Hiszpania
7. i runda finałowa – 21.11.2020 – Dubaj, ZEA (TBC)

Trzy miesiące pełnych akcji wyścigów

Po Graz-u  sezon 2020 będzie kontynuowany w Belgii, to właśnie Waregem organizuje drugą rundę Pucharu Świata UCI (20 września). Następnie trzykrotny Mistrz Świata Titouan Perrin-Ganier spróbuje sił u siebie, to właśnie francuskie Villard-de-Lans ugości uczestników trzeciej eliminacji. Holenderskie Valkenswaard  będzie areną zmagań w tej sprinterskiej konkurencji w niedzielę 11 października.

Winterberg w Niemczech powita piątą rundę Pucharu Świata XCE 18 października i będzie gospodarzem Pucharu Świata UCI czwarty rok z rzędu, współpraca trwa od 2017 roku.

Przedostatni przystanek eliminacji Pucharu Świata w eliminatorze, który odbędzie się 14 listopada, odbędzie się w Parku Montjuic w Barcelonie (Hiszpania), a njego finał w Dubaju (ZEA) na ostatnią rundę na świetnym i widowiskowym torze w centrum miasta.

„Udało nam się mieć wszystkie miasta na pokładzie i zabezpieczyć jedynym kalendarzem wyścigów kolarskich UCI Mountain Bike Eliminator na sezon 2020. To będzie ekscytujący sezon, rozpoczynający się Mistrzostwami Świata w Leuven, a tydzień później  wystartuje Puchar Świata w Grazu. Chcielibyśmy również podziękować organizatorom za współpracę w tej trudnej sytuacji, a także wszystkim zawodnikom i drużynom za ich zrozumienie. Bezpieczeństwo i zdrowie całego Eliminatora będą traktowane bardzo poważnie po wznowieniu PŚ UCI 2020 ”, podsumowuje City Mountainbike.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here