Tomas Paprstka zmienia ekipę po 14 latach

0

Znany z dobrych występów na polskich trasach, Czech Tomas Paprstka zmienia drużynę. Jeszcze podczas niedawnych mistrzostw kraju w Pecu pod Snezkou można było zobaczyć go w żółto-czarnym stroju Expres Cz Tufo Kolin. Były Mistrz Świata w cyclocrossie, medalista MŚ i ME w drużynie po 14 latach zmienił ekipę na Gapp System-Kolofix, i od tej pory będzie jezdził u boku mistrzyni kraju, Jitki Cabelickiej.

Paprstka ma już za sobą debiut w nowych barwach w ubiegły weekend.

„To był dla mnie taki wyścig testowy. Mam nowy rower i akcesoria, dosłownie wszystko jest inne, więc zmiana jest duża. Kilka dni wcześniej jeździłem na innym rowerze i jest inaczej, trzeba usiąść, przyzwyczaić się. Oszczędzałem się podczas wyścigu i sprawdzałem sprzęt”– zwierzył się najnowszy członek drużyny, który pierwszy start w nowych barwach zakończył na 10. miejscu.

Przy okazji 28-letni zawodnik poinformował że kończy z przełajami i w pełni skupi się na kolarstwie górskim.

”Po koszulce Mistrza Świata w 2010 roku nie mogłem tego zrobić i chociaż wygrałem u siebie, wcale nie byłem najlepszy na świecie. Więc teraz odchodzę z cyclocrossu, może wystartuję gdzieś kiedy będę miał ochotę, ale to już zależy ode mnie. Potrzebuję czegoś nowego, innego spojrzenia, wierzę że podjąłem właściwą decyzję i doda mi ona nowej energii do działania. W tym roku nie spodziewam się już widocznych zmian w moich wynikach, mam nadzieję że pojawią się one w przyszłym sezonie” – kończy Paprstka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here