Trudny maraton w ustroniu

W prawdziwie górskim wyścigu Bike Atelier MTB Maraton w Ustroniu najlepszym z kolarzy grupy CST 7R MTB Team okazał się Michał Kucewicz.

0

Dwa tygodnie temu ekipa CST 7R MTB Team rozpoczęła starty od pierwszego w sezonie Bike Maratonu, w minioną niedzielę przyszedł czas na pierwszy Bike Atelier MTB Maraton, który odbył się w Ustroniu. Poziom trudności był w obu wyścigach podobny, choć w Beskidach było do przejechania „zaledwie” 55 km. Jak przystało jednak na tutejsze trasy, łatwo nie było. Tym bardziej, że przed wyścigiem spadło w okolicy sporo deszczu.

Odnoszę wrażenie, że organizator chciał nam wynagrodzić brak odwołanych wcześniejszych edycji trudnością trasy. W sumie dwa tygodnie temu podczas Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie było podobnie. Jednak gratisowe 500 metrów w górę specjalnie mi nie przeszkadzało – mówi ze śmiechem Michał Kucewicz.

Na starcie pojawiła się bardzo silna stawka zawodników, wzmocniona dodatkowo Bartłomiejem Wawakiem, który, jak się później okazało, wygrał wyścig w kategorii Elita z kilkuminutową przewagą. Najlepszym kolarzem CST 7R okazał się Michał Kucewicz.

Chwilę przed startem miałem lekko stresującą sytuację z małym defektem, ale na szczęście szybko udało się naprawić problem i byłem gotowy do startu. Pod pierwszą górę chłopaki od razu odkręcili manetkę i lokomotywa odjechała. W sumie to cztery – Karol Rożek, Bartek Wawak, Adrian Brzózka i Krzysiek Łukasik – mówi Michał.

Pierwszy podjazd wjechałem z zapasem, bo jak większość zawodników nie wiem do końca w jakiej jestem dyspozycji. Na trasie na szczęście nie miałem większych przygód poza kąpielą w kałuży, którą mógł podziwiać Wojtek Halejak – śmieje się zawodnik CST 7R.
Maraton prawie w całości przejechałem z Piotrkiem Brzózką, a trochę z Wojtkiem Halejakiem i Kubą Zamroźniakiem. Ostatni zjazd puściłem Kubę i bezstresowo na spokojnie dojechałem samotnie do mety. Ze swojej dyspozycji jestem zadowolony, bo wygrałem najważniejszą kategorię, czyli „klubówkę” i to z dobrą przewagą – nie kryje radości Michał i dodaje już poważnie. – Trasa była bardzo trudna, nie było wiele czasu na odpoczynek, więc naprawdę pojechałem dobry wyścig.

Michał zameldował się na mecie na 7. miejscu i – jak sam mówi – właśnie tak się czuje, ale tym razem zawodników z licencją klasyfikowano osobno. W ten sposób kolarz drużyny CST 7R MTB Team wygrał klasyfikację open na dystansie Pro dla zawodników bez licencji. Michał zajął również 1. miejsce w kategorii M30.

Trzeba przyznać, że dla ekipy CST 7R MTB Team był to trudny wyścig, więc warto podkreślić jeszcze bardzo dobry występ młodego Oliwiera Machury, który na krótszym dystansie Hobby był drugi, wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową.

Świetna organizacja, dobrze przygotowana trasa i, jak to na imprezach Bike Atelier, mocna konkurencja. Przez cały wyścig jechałem bardzo równo, z czego jestem szczególnie zadowolony. Przy odrobinie szczęścia udało się obronić pozycję i do mety dojechałem na drugim miejscu z niewielką przewagą nad trzecim zawodnikiem. Cieszę się tym bardziej, że mój sprzęt spisał się perfekcyjnie – mówi zadowolony Oliwier.

Teraz plan drużyny CST 7R MTB Team na najbliższe dni kreśli się następująco: krótki odpoczynek, trening i starty w kolejnych zawodach. Do zobaczenia na trasach!

Wyniki CST 7R MTB Team:
Bike Atelier MTB Maraton Ustroń

Dystans PRO open / kategoria
Michał Kucewicz – 1. miejsce open / 1. miejsce kat. M30
Maciej Pitach – 3. miejsce open / 2. miejsce kat. M30

Dystans PRO kategoria Elita (w Ustroniu była prowadzona osobna klasyfikacja tylko dla zawodników z licencjami)
Łukasz Helizanowicz – 9. miejsce
Michał Ficek – 10. miejsce

Dystans HOBBY open / kategoria
Oliwier Machura – 2. miejsce open / 1. miejsce kat. M16
Michał Kwiatek – 18. miejsce open / 5. miejsce kat. M19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here