Zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego na zgrupowaniu Kadry MTB

0

Klaudia i Konrad Czabokowie, Karol Ostaszewski i Matylda Szczecińska przebywają obecnie na zgrupowaniu kadrowym w Szczyrku. Szkolenie techniki na lokalnych singlach, treningi szosowe po okolicznych przełęczach i ćwiczenia siłowe to codzienność zgrupowania. A to wszystko u boku tak utytuowanych kolarek jak Maja Włoszczowska, Aleksandra Podgórska czy Katarzyna Solus-Miśkowicz. Oto co do powiedzenia na temat zgrupowania mają zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego:

Klaudia Czabok:

”Od piątku 10.07 przebywam na zgrupowaniu Kadry w Szczyrku. Jest to mój pierwszy wyjazd treningowy z Reprezentacją Polski. Przed wyjazdem czułam wręcz lekką tremę, ale na miejscu jest już ok. Wspólne treningi pozwalają na przełamywanie własnych granic. Mamy świetne tereny do treningów zarówno na rowerach szosowych jak i górskich. Bardzo cieszy mnie że poza mną na wyjeździe kadry młodzieżowej znaleźli się też trzej inni zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Mam nadzieje że wszyscy wrócimy mocniejsi i będziemy prezentować wysoki poziom sportowy zarówno w Polsce jak i za granicą.”

Konrad Czabok:

”Zgrupowanie w Szczyrku to moj pierwszy kadrowy wyjazd nie zawierajacy w sobie wyscigu. Przygotowujemy sie tutaj przede wszystkim do zagranicznych startow, ale takze do Mistrzostw Polski. Dni mijają bardzo szybko na treningach i regeneracji w doborowym towarzystwie, ciesze się że mam możliwosc przygotowań w takich warunkach.”

Matylda Szczecińska:

Powołanie do Kadry oraz, co za tym idzie, wyjazdy na jej zgrupowania to kolejny etap, jaki następuje po sukcesach młodego sportowca. Cieszę się, że i mnie udało się dotrzeć w to miejsce i aktualnie mam możliwość przebywania na takim obozie w pięknej miejscowości Szczyrk. Trenujemy głównie na szosie, co jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ rzadko na niej jeżdżę, a zwłaszcza w grupie, jednak trzeba pokonywać swoje słabości i tak właśnie staram się robić. To nie znaczy jednak, że na rowerach mtb nie jeździmy, wręcz przeciwnie. Korzystamy jak najbardziej z tych wysokich gór, a zwłaszcza z Bike Parku! Treningi w terenie, wspólnie z innymi zawodnikami są wspaniałą motywacja i radością. Możemy dzielić się doświadczeniem i uczyć się pokonywania wymagających technicznie zjazdów. Uprawiam sport indywidulany i przez to czasem zamykam się w sobie, samotnie pracuje na swój sukces i czasem nawet nie zdaje sobie sprawy, że przestaje się tym tak bardzo cieszyć. Wtedy właśnie taki obóz pozwala mi przypomnieć sobie, że bez innych ludzi szybko by mi się znudziło to wszystko, a pasja mogłaby zmienić się w żmudna pracę.”

Karol Ostaszewski:

”Powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski, to dla mnie wielkie wyróżnienie oraz dawka motywacji do kolejnych ciężkich treningów. Moja obecność tutaj, to zasługa wielu osób i firm, o których można było przeczytać w zimę na namtb.pl oraz moim fanpege. Jest trochę inaczej niż się spodziewałem, ale powoli się do tego przyzwyczajam. Trenujemy bardzo dużo i dosyć ciężko. Rano dłużej, a wieczorem uzupełniamy różne braki, takie jak technika, core lub dbanie o rowery.
Osobiście jeszcze mnie cieszy dobre jedzenie, cicha okolica oraz ekipa, która wie po co tutaj przyjechała.
Trzymajcie kciuki za kolejne dobre treningi!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here