Nové Město na Moravě gotowe do organizacji Pucharu Świata

0
Foto: Kross Racing Team

Pandemia koronawirusa dotknęła prawie wszystkich ludzi na świecie i miała też wpływ na sezon XC. W mediach pojawiały się informacje – najpierw o nowopowstałym kalendarzu Pucharu Świata skoncentrowanym na okresie wrzesień-październik, a później kolejne wiadomości o odwołaniu poszczególnych rund PŚ z wyjątkiem tej w Novym Meście na Moravach (CZE). Mimo przeciwności losu Puchar Świata w Novym Meście odbędzie się zgodnie z planem w dniach 29.9.2020 – 4.10.2020. Zapraszamy do przeczytania komunikatu organizatora imprezy.

„Ze względu na dość nietypową sytuację otrzymaliśmy szansę na zorganizowanie 2 rund najbardziej prestiżowej serii wyścigów MTB. Dlatego program wygląda tak – rozegrane zostaną 4 wyścigi w kategoriach Elity Kobiet i Elity Mężczyzn (2x Short Track i 2x Cross-country) a razem z kategoriami U23 i Junior daje to łącznie 14 wyścigów indywidualnych! Cała akcja będzie się odbywać na tradycyjnym terenie obok Vysočina Arena; jednakże trasa będzie przygotowana w dwóch, nieco odmiennych wariantach. Wersja dłuższa i bardziej wymagająca fizycznie będzie wykorzystana do ścigania się w czwartek, a wyścigi na drugiej, szybszej trasie odbędą się w sobotę (U23 i Juniorzy) oraz w niedzielę (Elita). Jeżeli ograniczenia nie pozwolą na wpuszczenie kibiców, możecie spodziewać się tradycyjnej transmisji RedBull TV ze wszystkich głównych wyścigów!

„Podwójny Puchar Świata” w Novym Meście odbędzie się tydzień przed Mistrzostwami Świata (7 – 11 października) w austriackiej miejscowości Leogang. Oznacza to niezwykle skoncentrowany, program wyścigowy dla kolarzy górskich z całego świata!
Głęboko wierzymy w pozytywny przebieg światowej pandemii. Niestety nadal nie możemy stwierdzić, czy będzie można przygotować imprezę w zwykłej skali. Możemy jednak powiedzieć jedno: Nové Město jest gotowe, a ekipa organizacyjna chętnie przygotuje fantastyczną imprezę!
Na chwilę obecną największą niewiadomą jest obecność widzów na Arenie. Decyzja zostanie podjęta na podstawie aktualnych rządowych wytycznych. Obecnie w naszym kraju można organizować tylko imprezy do 1000 uczestników. Dlatego też możliwa jest organizacja Pucharu Świata bez widzów (wszyscy zawodnicy ze swoimi zespołami, ekipa organizacyjna, lekarze, ekipa telewizyjna to w sumie prawie 1000 osób). Istnieje jednak duża szansa, że ​​ograniczenia zostaną poluzowane (miejmy nadzieję, że od września). 

Ze względu na światowe środki bezpieczeństwa, w tym momencie podróżowanie po świecie jest utrudnione, zwłaszcza z krajów zamorskich do Europy. I to jest teraz naszym największym zmartwieniem: wspólnie z Narodową Agencją Sportu i Ministerstwem Spraw Zagranicznych ciężko pracujemy nad przygotowaniem odpowiednich warunków, które umożliwią obecność wszystkim kolarzom, bez względu na to, z jakiego kraju przyjeżdżają.

Zrozumiałe jest, że w obecnych warunkach sprzedaż biletów nie ma sensu. W związku z tym przedsprzedaż rozpoczniemy dopiero w momencie, gdy okaże się, że jest możliwość zorganizowania imprezy, w której kibice będą mogli brać udział. Wcześniej sprzedane bilety będą oczywiście ważne na ten sam zakres dni (od piątku do niedzieli). Dodatkowe dni wyścigowe wyglądałyby tak: we wtorek miałby być darmowy wstęp na Arenę, a na czwartek ruszyłaby sprzedaż dodatkowego biletu jednodniowego. Gdyby impreza miała się odbyć bez widzów, wcześniej sprzedane bilety zostałyby przeniesione na przyszły rok, kiedy czekamy na ponowne zorganizowanie Pucharu Świata w naszym tradycyjnym wiosennym terminie (14-16 maja 2021).

Miejmy nadzieję, że na te wszystkie pytania będziemy w stanie odpowiedzieć nie później niż na początku września.”

Zainteresowanych szczegółowym rozkładem podwójnego Pucharu Świata zapraszamy do zapoznania się z programem zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here