Szwajcaria gospodarzem Mistrzostw Europy MTB 2020

0

Wyjątkowo późno, bo w połowie października odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Europy MTB. Pierwotnie impreza miała odbyć się w połowie maja w austriackim Graz, jednak, podzieliła los większości tegorocznych imprez i z powodu pandemii została odwołana. Jako nową lokalizację wybrano szwajcarskie Monte Tamaro, gdzie zawodnicy w dniach 15-18 października będą rywalizować o medale w cross country i XCE. Całość odbędzie się zaledwie tydzień po Mistrzostwach Świata w Leogang.

Dla Monte Tamaro to nie pierwsza impreza tej rangi. W 2003 roku odbyły się tu Mistrzostwa Świata, a 17-letni wówczas Nino Schurter zdobył srebro w kategorii Juniorów. Również dla Polaków tamta impreza okazała się szczęśliwa. Maja Włoszczowska wywalczyła złoto w Maratonie, Magdalena Sadłecka była druga, a w wyścigu drużynowym Polacy założyli tęczowe koszulki.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim odbywają się od 1989 roku, Szwajcaria po raz piąty będzie areną tych zmagań. Ostatni raz zawodnicy o niebieską koszulę rywalizowali tu 7 lat temu w Bernie.

Dla rozwoju sportu, jak również dla naszych sportowców, bardzo ważne jest, aby Mistrzostwa Europy zostały przeprowadzone. Bardzo się cieszę, że tak renomowany i doświadczony szwajcarski organizator zgodził się w krótkim czasie na organizację walk o tytuły ”- mówi współprzewodniczący Swiss Cycling Patrick Hunger.