Bardzo dobre występy grupy CST 7R MTB Team

We wszystkich maratonach, w których drużyna brała udział w ubiegły weekend, zawodnicy CST 7R MTB Team stawali na podium, dwa razy wygrywając całą rywalizację.

0

Miniona sobota to przede wszystkim słowacki wyścig UCI – CST Singletrack MTB Marathon w Koszycach. Sponsorem tytularnym tej prestiżowej imprezy została firma CST, więc tym bardziej na starcie nie mogło zabraknąć mocnego przedstawicielstwa grupy CST 7R MTB Team. Bardzo fajna trasa z dużą ilością singli zadowoliła najbardziej wybrednych uczestników maratonu. Na najdłuższym dystansie świetnie spisał się Łukasz Helizanowicz, który dotarł na metę na czwartym miejscu open, co jednocześnie pozwoliło kolarzowi CST 7R stanąć na trzecim stopniu podium w kategorii wiekowej. Rewelacyjnie wypadł również Oliwier Machura, najmłodszy zawodnik drużyny, który na średnim dystansie pokonał wszystkich rywali, zajmując pierwszą lokatę w klasyfikacji open.

Sobota to także kolejny Bike Maraton, który miał miejsce w Jeleniej Górze. Organizatorzy nową, wymagającą trasą wysoko postawili poprzeczkę, ale przecież o to chodzi w górskim ściganiu. Drużynę CST 7R MTB Team reprezentowała skromna liczebnie, ale bardzo mocna para, czyli Michalina Ziółkowska i Karol Rożek. Oboje pokazali się na trasie z bardzo dobrej strony, zajmując drugie miejsca.

„Bike Maraton w Jeleniej Górze zapewnił całą masę świetnych zjazdów plus oczywiście kultowe podjazdy, jak to w Karkonoszach. Wyścig kończę na 2. miejscu, czyli powoli do przodu” – mówi z optymizmem Michalina.

Na niedzielny deser otrzymaliśmy równie ciężką, górską trasę w Jeleśni podczas trzeciego w tym sezonie Bike Atelier MTB Maratonu. Beskid Żywiecki, piękna pogoda i wyścig dla najwytrwalszych. W tej scenerii świetnie spisał się Maciej Pitach, który wywalczył pierwsze miejsce open na dystansie PRO. Dobrze pojechał również Michał Kucewicz, który tym razem finiszował na trzeciej pozycji.

„Wygrana open zawsze smakuje wyjątkowo. Nie inaczej jest tym razem. Bardzo chciałem pojechać w Jeleśni dobry wyścig, bo to miejsce jest mi bardzo bliskie. Trasy Beskidu Żywieckiego są wyjątkowo wymagające, dlatego to zwycięstwo cieszy mnie jeszcze bardziej „– komentuje szczęśliwy Maciek.

Za nami bardzo udane starty, które pozwalają z nadzieją oczekiwać tego, co wydarzy się już za chwilę. W najbliższą niedzielę czeka nas najważniejszy start sezonu, czyli Mistrzostwa Polski XCM, które po raz drugi z rzędu odbędą się w ramach 7R CST MTB Gdynia Maratonu. Do zobaczenia w Gdyni 20 września.

Wyniki CST 7R MTB Team:

UCI MTB Singletrack Marathon Košice

Dystans 80 km

Łukasz Helizanowicz – 4. miejsce open / 3. miejsce w kat. wiekowej,

Michał Ficek – 10. miejsce open / 9. miejsce w kat. wiekowej,

Michał Neumann – 14. miejsce open / 11. miejsce w kat. wiekowej,

Sebastian Chojnowski – 19. miejsce open / 15. miejsce w kat. wiekowej.

Dystans 50 km

Oliwier Machura – 1. miejsce open / 1. miejsce w kat. wiekowej.

Bike Maraton Jelenia Góra

Dystans GIGA

Michalina Ziółkowska – 2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita,

Karol Rożek – 2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita.

Bike Atelier MTB Maraton Jeleśnia

Dystans PRO

Maciej Pitach – 1. miejsce open / 1. miejsce w kat. M3,

Michał Kucewicz – 3. miejsce open / 2. miejsce w kat. M3,

Jakub Dybał – 14. miejsce open / 1. miejsce w kat. M1.

fot. MTB Singletrack Marathon Košice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here