Górskie ściganie w Wiśle – CST 7R MTB Team

Wyścigowa karuzela cyklu Bike Atelier MTB Maraton po raz pierwszy gościła w Wiśle, a niedzielna impreza była areną zmagań Pucharu Polski XCM.

0

W minioną niedzielę Wisła, nazywana Perłą Beskidu Śląskiego, zadebiutowała w cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Dodatkowo wyścig miał rangę Pucharu Polski w maratonie MTB, więc do zdobycia były punkty w pucharowej klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. Motywacja do walki była zatem podwójna. Trasa na dystansie PRO liczyła 56,5 km przy przewyższeniu powyżej 2200 m, dystans HOBBY to 29 km i 1100 m w pionie – prawdziwe górskie ściganie w jesiennej aurze i w doborowym towarzystwie.

Niestety, z powodu problemów technicznych w trakcie wyścigu z rywalizacji musiał się wycofać Karol Rożek, bez wątpienia najlepszy zawodnik czarnej drużyny CST 7R, a na domiar złego wiślańskiego maratonu nie ukończył również Michał Neumann. W tej sytuacji ciężar walki z rywalami wzięli na siebie Michał Ficek i Łukasz Helizanowicz wspomagani przez Macieja Pitacha i Michała Kucewicza. Najwyżej sklasyfikowany został popularny „Ficu”, który dojechał na metę na 7. pozycji. Tuż za Michałem finiszowali kolejni kolarze teamu CST 7R, zajmując 8., 9. i 11. miejsce.

Kolejna edycja maratonowego Pucharu Polski zawitała do Wisły i wreszcie coś drgnęło z moją formą. Najwyższy czas, w końcu lada moment koniec sezonu. Dzisiaj siódma lokata i wygrana w najważniejszej, klubowej klasyfikacji – mówi z uśmiechem Michał.

Bike Atelier MTB Maraton w Wiśle to już historia. Kolarze CST 7R dali z siebie wszystko, dzielnie walcząc na każdym kilometrze trasy. Wielkie dzięki! Jednak sezon jeszcze się nie kończy, jeszcze kilka wyzwań stoi przed grupą CST 7R MTB Team. Z niecierpliwością czekamy na następny weekend!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Atelier MTB Maraton Wisła

Dystans PRO

Michał Ficek – 7. miejsce open / 7. miejsce w kat. elita,

Łukasz Helizanowicz – 8. miejsce open / 8. miejsce w kat. elita (2. miejsce w kat. U23),

Maciej Pitach – 9. miejsce open / 1. miejsce w kat. M3,

Michał Kucewicz – 11. miejsce open / 2. miejsce w kat. M3,

Sebastian Chojnowski – 17. miejsce open / 5. miejsce w kat. M3,

Jakub Dybał – 36. miejsce open / 2. miejsce w kat. M1,

Karol Rożek – DNF,

Michał Neumann – DNF.

Dystans HOBBY

Oliwier Machura – 6. miejsce open / 2. miejsce w kat. M1,

Karol Kucięba – 70. miejsce open / 27. miejsce w kat M3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here