Laura Stigger – „Olm volle” z maturą w kieszeni

0
Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool
Wreszcie koniec! Z Laurą Stigger  na wyścigach nigdy nie jest łatwo – a najnowsze wieści na jej temat dla rywalek nie są dobre: młoda mieszkanka Tyrolu ukończyła liceum i zamiast dzielenia uwagi między szkołę i sport, skupi się w 100% na tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Saalfelden-Leogang. Laura ma teraz dużo czasu na intensywne treningi, po zakończeniu swojego kształcenia w szkole Sport-Borg w Innsbrucku.

Kariera pełna sukcesów

Niewielu sportowców jest w stanie wziąć udział w innej konkurencji niż tej, w której bierze udział na co dzień, a na dodatek wygrać. Jak to osiągnąć? Zapytajcie Laurę Stigger: Młoda kolarka z Ötztal po prostu przesiadła się na rower szosowy i wygrała Mistrzostwa Świata w kategorii juniorek w 2018. Był to jej drugi w życiu wyścig na szosie.
„Moją taktyką było ciągle atakować. I wyszło mi to całkiem nieźle” – podsumowała swój występ 19-latka. Taktyka była zgodna z jej mottem – „Olm voll”, co w Ötztal’skim dialekcie oznacza ”zawsze gaz do dechy”.

 

 

Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

Laura Stigger opuszcza kategorię Juniorek i przechodzi do kategorii Elity. „Postanowiłam ścigać się w Elicie, żeby się rozwijać i podnieś swój poziom” – tłumaczy Laura Stigger. „Będę się ścigać z najlepszymi kolarkami górskimi na świecie i postaram się zebrać jak najwięcej doświadczenia w każdym wyścigu.

„Na pewno będzie ciężko, ale już nie mogę się doczekać prawdziwego sezonu i jego głównych wyścigów,” wyjaśnia Laura Stigger, która niedawno zdobyła tytuł Mistrzyni Austrii w Elicie. „Fajnie jest znowu się ścigać. W końcu po to trenujemy” – mówi.
Oczekiwanie na Mistrzostwa Świata są ogromne. „Mistrzostwa Świata w moim kraju są dla mnie absolutnie najważniejsze” – Podkreśla Austriaczka, która wystartuje tam w swojej kategorii U23. To, że Laura chce powalczyć o medal, jest oczywiste, przecież jej motto to ”Olm volle”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here