Mistrzostwa z problemami

0

Za nami najważniejsza impreza sezonu, czyli Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Niestety, zawody były dla ekipy teamu CST 7R dość pechowe.

Uczestnicy krajowych zmagań o koszulki z orłem na piersi w maratonie MTB zagościli nad morzem po raz drugi z rzędu. Jak na mistrzowską imprezę przystało, w niedzielę do rywalizacji stanęła czołówka zawodniczek i zawodników kolarstwa górskiego z całej Polski.

Trasa 7R CST MTB Gdynia Maratonu miała charakter mocno interwałowy i prowadziła leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Do pokonania było 90 km, gdzie suma przewyższeń na jednej 45 km pętli wynosiła 1100 metrów. Było więc gdzie się zmęczyć, a trasa pod każdym względem spełniała kryteria mistrzostw Polski.

Sam wyścig nie ułożył się po naszej myśli, choć do pewnego momentu wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Finalnie nie wyszło tak, jak tego oczekiwaliśmy i wyniki osiągnięte przez drużynę CST 7R MTB Team nie są zadowalające. Na taki, a nie inny efekt rywalizacji złożyło się kilka przyczyn, jednak nie ma co szukać usprawiedliwień. Nikt przecież nie mówił, że będzie łatwo. Wygrali najlepsi i gratulacje dla wszystkich, którzy zdobyli medale oraz podziękowania za sportową rywalizację.

Najlepszym podsumowaniem Mistrzostw Polski XCM w wykonaniu grupy CST 7R niech będą słowa Dariusza Batka, który tym razem pełnił przede wszystkim rolę dyrektora wyścigu, ale oczywiście nie mógł zapomnieć o drużynie, czuwając nad całością.

– Mistrzostwa dość pechowe dla naszych zawodników. Problemy zdrowotne zdziesiątkowały nasze siły przed startem w najważniejszych zawodach tego roku. Łukasz Helizanowicz po ładnych ostatnich startach walczył z zapaleniem zęba, a nie z rywalami na trasie. Michalina Ziółkowska dalej dochodzi do siebie po powikłaniach, jakich nabawiła się przy boreliozie. Maciek Pitach przyjechał przeziębiony i do końca nie było wiadomo czy wystartuje. Karol Rożek i Michał Ficek za to przyjechali w bardzo dobrej dyspozycji. Ten pierwszy był bez wątpienia liderem naszej drużyny na ten start, a „Ficu” według założeń taktycznych miał wykonać „czarną robotę” na początku wyścigu, z czego wywiązał się w stu procentach, poświęcając się dla kolegi, za co mu dziękuję. Team work, jak to mówią.

– Po pierwszym okrążeniu jechała grupa kolarzy z Karolem w składzie. Niestety, zabrakło wsparcia niedysponowanego w tym dniu „Heliego”, który musiał wycofać się z wyścigu. Karol robił co się dało, ale ekipa JBG 2 nie dała wydrzeć sobie mistrzostwa. Walka o drugie miejsce była otwarta, ale mały błąd w końcówce wyścigu sprawił, że Karol musiał gonić rywali i walczył już tylko o miejsce poza podium. Taki jest sport i takie jest kolarstwo. Gratulacje dla Mistrzów Polski, a my czekamy na kolejny Puchar Polski w Wiśle, gdzie na pewno będziemy chcieli pokazać prawdziwe oblicze drużyny, tak jak robiliśmy to do tej pory.

– Z Gdyni wracamy z brązowym medalem, który zdobył Jakub Dybał w kategorii amatorów M1.

Jak słusznie mówi Darek, taki jest sport i takie właśnie jest kolarstwo. Nie składamy broni i czekamy na kolejne wyścigi. Do zobaczenia na trasach!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB / 7R CST MTB Gdynia Maraton

Mistrzostwa Polski XCM

Karol Rożek – 7. miejsce open / 7. w kat. elita (90 km),

Michalina Ziółkowska – 9. miejsce open / 8. miejsce w kat. elita (90 km),

Michał Ficek – 29. miejsce open / 21. w kat. elita (90 km),

Oliwier Machura – 8. miejsce w kat. junior (45 km),

Łukasz Helizanowicz – DNF.

Mistrzostwa Polski XCM Masters

Maciej Pitach – 13. miejsce open / 5. miejsce w kat. Masters I (90 km),

Michał Neumann – DNF,

Michał Kucewicz – DNF.

Mistrzostwa Polski XCM Amatorów

Jakub Dybał – 10. miejsce open / 3. miejsce w kat. M1 (45 km),

Sebastian Chojnowski – DNF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here