Roc d’Azur 2020 odwołany

Wielu się tego spodziewało i nawet jeśli niektórzy, w tym organizatorzy, nadal wierzyli w zorganizowanie w tym roku Roc d'Azur z dostosowaniami do kryzysu zdrowotnego, organizator nie otrzymał zielonego światła od władz i dlatego musi podjąć decyzję o anulowaniu imprezy. 

0

Wyścigi zwiastujące koniec sezonu MTB, uwielbiany przez wielu festiwal Roc d’Azur 2020 nie odbędzie się pierwszy raz w historii imprezy, która na przestrzeni lat stała się największym na świecie zgromadzeniem kolarstwa górskiego (ok. 150 000 osób).

Od 10 lipca organizatorzy milczeli w temacie czy impreza będzie miała miejsce, czy też nie, podczas gdy sytuacja Covid-19 zmienia się co tydzień we Francji oraz za jej granicami.  Początkiem września lokalne władze w związku z dynamiczną sytuacją musiały podjąć drastyczne i zdecydowane kroki.  Początkowo próbowano zmienić przebieg wydarzenia, w tym celu odbyło się wiele spotkań, aby impreza się odbyła w innej formie. Ostatecznie władze publiczne nie chciały podejmować żadnego ryzyka w związku z ostatnimi zmianami danych liczbowych dotyczących pandemii. Decyzja zapadła w środę, 2 września, zaledwie 5 tygodni przed wydarzeniem: edycja Roc d’Azur 2020 roku została odwołana.

 Na razie ASO proponuje okres 18 miesięcy na przełożenie rejestracji na inną imprezę organizatora, po którym rejestracja zostanie automatycznie zwrócona, jeśli nie została „ponownie wykorzystana”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here