Zacięta rywalizacja i emocjonujące finisze – za nami weekendowe zmagania w Lidzbarku w ramach Milko Mazury MTB

0

Lidzbark w pięknym stylu zadebiutował w mazurskim cyklu. Na starcie stawiła się rzesza amatorów dwóch kółek. Miasteczko sportowe usytuowane zostało w wyjątkowym miejscu – parku sportowo – rekreacyjnym nad Małym Jeziorem. Stąd tylko krok dzielił kolarzy od wyjątkowej trasy rowerowej w północnej Polsce, która biegnie wokół Jeziora Lidzbarskiego i przez rezerwat przyrody Klonowo. Weltrack, bo o nim mowa, to singletrack liczący 8480 m.

Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników zwycięży na dystansie PRO. Zacięta rywalizacja między Dominikiem Jakubowskim (Sunrace Koło-Koła MoreCycling) oraz Jarosławem Wołosiukiem (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) rozgrzewała licznie zgromadzoną publiczność przez całą finiszową prostą. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem 3:25:02 zajął Dominik Jakubowski. Jarosław Wołosiuk, drugi na mecie, miał zaledwie sekundę straty do lidera. Jego czas to 3:25:03. Trzecie miejsce zajął Przemysław Baranowski (Bialoblocki ProCoaching) z czasem 03:26:27.

  • To był naprawdę długi wyścig. Ostatni maraton podobnie czasowo jechałem dwa miesiące temu – mówi Dominik Jakubowski. – Nie wiedziałem jak zachowa się mój organizm na tak długim dystansie, ale jak widać dobrze. Od startu poszło mocne tempo i razem z Jarosławem Wołosiukiem odjechaliśmy trzymając ciągle bezpieczną przewagę. Trasa niby interwałowa, ale przelotowe szutrówki były bardzo męczące – dodaje zwycięzca dystansu PRO.

  • Na dystansie EXPERT bezkonkurencyjny był Bartłomiej Klus (Mlekopl Team), przed Piotrem Andrzejczykiem (Centrum Rowerowe Team) i Marcinem Białobłockim, który dołączył do startów w Milko Mazury MTB na początku tego sezonu. Jak widać Mazury przypadły do gustu Mistrzowi Polski w jeździe indywidualnej na czas z 2015 roku, gdyż w cyklu startuje regularnie. Wśród kobiet wygrała Anna Kołatka (Cryospace Olsztyn) przed Anną Ostrowską (T4B BIKE TEAM) i Martą Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

Dystans Hobby zwyciężył Arkadiusz Bińczak (Cyklo Kwidzyn). Kolejne miejsca na podium wywalczyli Igor Kubacki (Mlekpol Team) i Rafał Molenda (Szprycha Giżycko). Wśród kobiet wygrała Gabriela Janowicz (RANT BARTOSZYCE), pokonując linię mety przed Anną Kozikowską (Szprycha Giżycko) i Iwoną Gąsiewską (MTB EŁK Prostki).

Najkrótszy dystans FUN najszybciej pokonał Maciej Kowalski (SPORT MASTER ROWERY) wyprzedzając brata Joachima Kowalskiego oraz Dawida Mikołaja (Akademia Kolarstwa Olsztyn).

W miasteczku sportowym czekało również sporo atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w sobotę odbyły się bezpłatne wyścigi Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich, a dla najmłodszych w wieku od 1 do 5 lat rozegrane zostały zawody sportowe Łaciate Junior Strider Racing.

Milko Mazury MTB Etap 7 Lidzbark – Wyzwanie Welltrack – pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Lidzbarku oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Sponsorem tytularnym mazurskich wyścigów jest marka Milko. Sponsor strategiczny Lotto. Sponsor główny Expand.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.mazurymtb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here