Annika Langvad kończy karierę

0

Czołowa zawodniczka XCO i maratonu ostatnich lat, Dunka Annika Langvad kończy bogatą w sukcesy karierę. Dziś byla Mistrzyni Świata w cross country i maratonie ogłosiła rozbrat z profesjonalnym ściganiem. Ostatnimi startem zawodniczki Specialized Racing miały być trwające w Austrii Mistrzostwa Świata MTB, jednak z powodu trwającej od dłuższego czasu choroby żołądka, zawodniczka zrezygnowała z udzialu w imprezie. W mediach społecznościowych napisała:

„Wycofuję sie z profesjonalnego ścigania, teraz jest na to dobry czas. Ostatnie 10 lat były prawdopodobnie najbardziej intensywnym czasem w moim życiu, ale jestem gotowa aby oddać się innym zajęciom. Długo myślałam jak sie podzielić tą wiadomością, ostatni czas był prawdziwym rollercoasterem. Nie jest to spontaniczna decyzja, pierwszy raz myślałam nad tym w 2016 roku, kiedy poszłam do szkoły stomatologicznej. Ale będąc na szczycie, nosząc tęczową koszulę trudno tą decyzję podjąć. Ciągle pojawiały się nowe wyzwania w których wspierał mnie Specialized. Osiągnęłam to, o czym nawet nie śmiałam marzyć, a moje rywalki często sprawiały że musiałam mierzyć się ze swoimi wewnętrznymi demonami. Jestem wdzięczna Thomas- owi Bonnet, za to że był przy mnie cały czas, bez niego noc nie było by możliwe. Nie żałuję tego czasu, ani złych, ani dobrych przygód spędzonych z tymi ludźmi. Oni przyczynili się do tego gdzie i kim teraz jestem. Ten weekend miał byc moim ostatnim profesjonalnym startem, jednak od Novego Mesta zmagam się z robakami żołądka”.

36-letnia Langvad konczy karierę z 5 tęczowymi koszulkami, jedna zdobytą w XCO i 4 w maratonie oraz zwycięstwami w poszczególnych edycjach Pucharu Świata cross country.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here