Kolarze teamu CST 7R zanotowali bardzo dobre starty w Sobótce i Dąbrowie Górniczej.

Sezon 2020 jest krótki, ale intensywny. Tym razem dwa ważne dla teamu CST 7R maratony odbyły się w minioną sobotę, więc kolejny raz drużyna została podzielona na dwie części.

0

Zawodnicy startujący w elicie – bez kontuzjowanej Michaliny Ziółkowskiej, która zakończyła już sezon – obrali kurs na Sobótkę, gdzie podczas Bike Maratonu rozegrano finałową edycję Pucharu Polski XCM, natomiast pozostali kolarze skierowali się do Dąbrowy Górniczej na finał sezonu Bike Atelier MTB Maraton.

Poprzednie wyścigi nie układały się po myśli naszej drużyny, jednak w sobotę szczęście do nas wróciło.

W Sobótce na podium Pucharu Polski stanął Karol Rożek, który wywalczył trzecie miejsce, a Łukasz Helizanowicz, który dotarł na metę na dziesiątej pozycji, zajął jednocześnie drugą lokatę w kategorii U23, co pozwoliło kolarzowi CST 7R zdobyć srebro w generalce PP.
Finałową edycję Pucharu Polski w maratonie kończę na drugiej pozycji w U23 i tym samym zajmuję drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu. Sobotni wyścig nie obył się bez problemów technicznych i z tego powodu w elicie spadłem o kilka pozycji, a mogło być jeszcze lepiej – komentuje swój występ Łukasz.

W Bike Maratonie barwy ekipy CST 7R reprezentował również Michał Ficek, który, zajmując jedenaste miejsce, zachował po wyścigu dobry humor.

Nie był to mój ani najlepszy, ani najgorszy wyścig w tym roku, ale bawiłem się nie najgorzej. Konkretna trasa bez metra asfaltu, na której jazda na sztywnym rowerze nie mogła skończyć się inaczej, jak tylko bólem pleców. Ślężańskie kocie łby wytrzepały mnie solidnie… Pomijając pierwszą godzinę męczarni jechało mi się całkiem przyjemnie i nawet padający deszcz nie zepsuł pozytywnych wrażeń z trasy – Michał z uśmiechem dzieli się swoimi wrażeniami z Sobótki.

Kiedy w Sobótce toczyła się walka na trasie Bike Maratonu, w Dąbrowie Górniczej rozegrano finałowy wyścig cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Z powodzeniem wystartowali w nim zawodnicy drużyny CST 7R MTB Team. Na dystansie PRO prym wiedli Maciej Pitach i Michał Kucewicz, którzy w samej końcówce musieli jednak uznać wyższość Szymona Stawowego. Podczas sprinterskiego finiszu Szymon okazał się lepszy, wygrywając z Maćkiem o pół koła!

Wyścig w Dąbrowie Górniczej to ściganie na moim terenie, ale wiedziałem, że o dobry wynik będzie bardzo trudno. Sezon co prawda nie był długi, ale dał mi się już mocno we znaki. Sama rywalizacja przebiegała pod nasze dyktando. Od początku narzuciłem mocne tempo, a Michał Kucewicz kontynuował selekcję. Na 20km do mety, zostaliśmy w trójkę. Mimo mocnego tempa nie udało nam się zgubić Szymona. O zwycięstwie zadecydował finisz, który niestety przegrywam. Brawa dla zwycięzcy, który na finiszu był zdecydowanie szybszym zawodnikiem. I wielkie podziękowania za współpracę dla Michała! Tegoroczny cykl BAM kończymy wygraną klasyfikacją generalną na dystansie PRO. Dla mnie to super wynik, ale nie byłoby to możliwe bez całej drużyny CST 7R MTB Team – z radością mówi Maciek.

Maciej i Michał okazali się najlepsi na dystansie PRO, a na krótszym dystansie HOBBY drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Oliwier Machura (wygrywając klasyfikację kategorii M16), który w sobotę okazał się bezkonkurencyjny, pokonując na HOBBY wszystkich rywali!

Na koniec podziękowania, które należą się organizatorom obu imprez. W tych trudnych czasach – a od soboty cały kraj stał się „żółtą strefą”, co spowodowało dodatkowe obostrzenia – stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, aby zawody przeprowadzić bezpiecznie i, jak zawsze, perfekcyjnie. Brawo dla Was!

Przed grupą CST 7R MTB Team jeszcze finałowy Bike Maraton w Miękini 17 października. Trzymajcie kciuki!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Maraton Sobótka – Puchar Polski

dystans GIGA

Karol Rożek – 3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita

Łukasz Helizanowicz – 10. miejsce open / 2. miejsce w kat. U23

Michał Ficek – 11. miejsce open / 11. miejsce w kat. elita

Bike Atelier MTB Maraton Dąbrowa Górnicza

dystans PRO

Maciej Pitach – 2. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30

Michał Kucewicz – 3. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

dystans HOBBY

Oliwier Machura – 1. miejsce open / 1. miejsce w kat. M16

Michał Kwiatek – 39. miejsce open / 5. miejsce w kat. M19

Karol Kucięba – 84. miejsce open / 37. miejsce w kat. M30

Klasyfikacja generalna

dystans PRO (bez kategorii elita)

Maciej Pitach – 1. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30

Michał Kucewicz – 2. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

dystans HOBBY

Oliwier Machura – 2. miejsce open / 1. miejsce w kat. M16

fot. Bike Atelier MTB Maraton / Agencja Reklamowa PAUSE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here