Kolejna edycja Pucharu Polski za niecałe dwa tygodnie w Zielonej Górze

0

Mimo szalejącej epidemii, organizator wciąż ma nadzieję, że uda nam się w pełni zorganizować zawody na nowoczesnym obiekcie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze/Drzonkowie. Impreza zapewne po raz kolejny odbędzie się bez udziału publiczności.

Trasa w całości będzie biegła po zróżnicowanym terenie w zamkniętym obiekcie (wały, piaski, schody, agrafki), a większość rywalizacji będzie można obserwować, stojąc w jednym miejscu.  Obiekt obsługiwał dotychczas wiele imprez o randze ogólnopolskiej i światowej, ale głównie w pięcioboju nowoczesnym, pływaniu, jeździectwie i szermierce, jednakże warunki, jakie posiada, idealnie nadają się na wprowadzeniu tu kolarstwa przełajowego na najwyższym poziomie. Ambitny plan zakłada staranie się o organizację Mistrzostw Polski w 2022r, a utworzona trasa będzie mogła służyć zawodnikom, przez okres jesienno-zimowy, stacjonującego tu klubu LKS Trasa Zielona Góra i innym. Ośrodek jest otwarty na kolarstwo i zaprasza na zgrupowania inne kluby z Polski.  Pracujemy również nad współpracą z klubami z Niemiec i Czech.

Dodatkowym atutem jest duża baza noclegowa (2 hotele, bungalowy, stołówka), 2 baseny, siłownie, sale sportowe i konferencyjne oraz zaplecze rehabilitacyjne.

Udział w imprezie zapowiedziała już cała krajowa czołówka oraz silna ekipa z Czech (z racji pandemii nie mają zawodów u siebie)

Organizatorem jest klub LKS Trasa Zielona Góra istniejący od 1978r którego wychowankami są m.in Zbigniew Spruch – wice mistrz Świata na szosie z 2000r, Marek Kowa – aktualny Mistrz Polski w przełajach, czy Filip Prokopyszyn – medalista Mistrzostwa Europy i Świata na torze (wnuk znanego szkoleniowca Kazimierza Prokopyszyna).

Impreza będzie przeprowadzona w specjalnym protokole Covid.

Zapraszamy!

Więcej bieżących informacji na wydarzeniu FB:

www.facebook.com/PucharPolskiCXWOSiR
www.facebook.com/LKS.Trasa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here