Konwa i Bajgerova zwyciężają w Suszcu

Śląskie miasteczko Suszec było wczoraj gospodarzem pierwszej edycji tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Pomimo nowych obostrzeń Covid-owych, cała impreza przebiegła bezproblemowo.

0

Świetna trasa i mocna stawka – tak w skrócie można skomentować sobotnie zmagania w Suszcu podczas I Ogólnopolskiego Wyścigu w kolarstwie przełajowym FORCE-BIKE.pl, I Seria Pucharu Polski. W głównych wyścigach Elity wygrywali faworyci – Nikola Bajgerova z Dukli Praga i Mistrz Polski Marek Konwa z UKS Krupiński Suszec Konwa Bike.

W wyścigu Kobiet od startu oderwała się późniejsza zwyciężczyni Bajgerova. Za nią utworzył się kilkuosobowy pościg, jednak wraz z mijającymi rundami, grupa zaczęła się szarpać i zawodniczki dalszą część wyścigu pokonywały w pojedynkę. Ostatecznie po 41 minutach linię mety przecięła niezagrożona zawodniczka Dukli Praga, 17 sekund po niej zjawiła się jej rodaczka Tereza Vanickova (Ivar CS Author Team). Na najniższym stopniu podium, ze stratą 34 sekundy stanęła Mistrzyni Polski Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Równocześnie z Elita Kobiet na trasie rywalizowały Juniorki, najlepszą wśród nich okazała się Malwina Mul z Azalii Brzozy Królewskiej.

Punktualnie o 15 na trasę wyruszyła Elita Mężczyzn. Mocna stawka zawodników, jaka zjawiła się w Suszcu mogła wróżyć niemałe emocje. Marek Konwa, Bartosz Mikler i mocni Czesi Riman i Zeleny, oraz solidni Patryk Stosz i Adam Żuber – tak przedstawiali się główni faworyci do walki o najwyższe lokaty w Suszcu. Na starcie pojawili się również zawodnicy JBG2 CryoSpace, co jest nieczęstym widokiem na wyścigach przełajowych. Już pierwsza runda pokazała, kto będzie walczył w sobotę o zwycięstwo w Suszcu. Tempo nadawał Riman, Za nim Konwa, Mikler, Stosz i Zeleny. Na jednym z technicznych elementów Mistrz Polski, Konwa urwał się z grupy i z każdą rundą powiększał przewagę, na mecie zjawiając się z bezpieczną 44- sekundową różnicą czasową nad Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin/Accent) i Jakubem Rimanem (Auto Skoda Mlada Boleslav). Czech okazał się równocześnie najlepszym Młodzieżowcem. Wśród Juniorów również najlepszy okazał się czeski zawodnik – Jech Filip z Adastra Cycling Team, jako drugi linię mety przeciął Patryk Janiszewski (AMG Cybinka Team).

 

Relacja filmowa ze zmagań w Suszcu dostępna jest pod tym linkiem.

Dziś kolarze spotkają się w katowickiej dolinie 3 stawów, gdzie odbędzie się druga edycja Pucharu Polski – //www.facebook.com/events/376963456774894

Pełne wyniki I Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym FORCE-BIKE.pl I Seria Pucharu Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here