Maxime Marotte opuszcza Cannondale Factory Racing

0

Koniec sezonu oznacza początek ruchów transferowych, jednak już teraz wiadomo, że to przejście będzie jednym z ciekawszych w peletonie MTB. Francuz Maxime Marotte ogłasza, że ​​nie w przyszłym sezonie nie będzie kontynuował ścigania w barwach niemieckiej ekipy Cannondale Factory Racing.

Kilka dni temu kontrakty z ekipą odnowili Henriqe Avancini i Manuel Fumic. Nie do końca jasna była przyszłośc Marotte, który przez 4 sezony ścigania w barwach Cannondale święcił niemałe sukcesy na światowej arenie.

„Ostatnie 4 lata to niesamowita przygoda i urzeczywistnienie marzenia o byciu fabrycznym zawodnikiem legendarnej amerykańskiej marki. Poznałem naprawdę dobrych ludzi, którzy na zawsze pozostaną moimi przyjaciółmi. Zapamiętam wszystkie moje wejścia na podium, atmosferę panującą w zespole, nasze obozy w Południowej Afryce, cały gin z tonikami, który wypiliśmy… Po prostu spełniłem swoje marzenie, dzięki za to.

Kiedy patrzę wstecz, jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy jako zespół, dumny z tego, co pokazaliśmy … nie tylko z wyników, ale ze sposobu, w jaki inspirujemy ludzi do jazdy na rowerach.

Ta decyzja nie była dla mnie łatwa i ciężko mi z nią. Kiedy piszę ten post, moja przyszłość nie jest jeszcze jasna (na pewno będę jeździć na rowerze), ale każde wyzwanie w życiu to świetna okazja do rozwoju osobistego, do rozpoczęcia czegoś nowego.

Jestem wdzięczny za to, czego razem doświadczyliśmy, dziękuję Cannondale ”. – napisał Francuz.

34-letni Marotte był częstym gościem na podium Pucharu Świata i wraz z kolegami z teamu zwyciężał klasyfikację drużynową poszczególnych jego edycji. Ostatnim jego wielkim sukcesem w barwach Cannondale Factory Racing było drugie miejsce podczas  tegorocznego wyścigu Pucharu Świata w Novym Mestie na Morave.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here