Podsumowanie 1 dnia Mistrzostw Świata w Leogangu

Reprezentacja Francji sięgnęła po tytuł Mistrzowski w rywalizacji sztafet XCR w Leogangu. W rywalizacji E-Bike najszybsi okazali się Tom Pidcock i Melanie Pugin.

0

Dzisiaj w austriackiej miejscowości Leogang miała miejsce inauguracja Mistrzostw Świata XCO i DH. O pierwsze medale rywalizowały sztafety XCR, w których tytułu bronić miała reprezentacja Szwajcarii. Po nich na trasę wyruszyli zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w drugich w historii Mistrzostwach Świata E-Bike. Wszystkim przyszło rywalizować w iście przełajowych warunkach. Trasa zamieniła się w bardzo śliską błotną masakrę.

Podczas rywalizacji sztafet, każda reprezentacja miała do pokonania 6 okrążeń (w tym jedna pętla startowa) co za tym idzie na trasie musiało pojawić się sześcioro różnych zawodników i zawodniczek z każdego kraju. Był to pierwszy raz w historii kiedy liczba uczestników wyniosła 6 osób (po jednej osobie z każdej męskiej i kobiecej kategorii wiekowej Junior, U23 i Elita). Kolejność startu poszczególnych zwodników jest dowolna dla każdej drużyny. Najszybszą sztafetą okazała się reprezentacja Francji w składzie: Mathias Azarro, Luca Martin, Loana Lecomte, Lena Gerault, Olivia Onesti, Jordan Sarrou. Na drugim stopniu podium uplasowała się reprezentacja Włoch. Trzecie miejsce zajęła startująca w tym roku w słabszym niż dotychczas składzie reprezentacja Szwajcarii. Najszybszy czas rundy zanotował Thomas Litscher (reprezentacja Szwajcarii).

Sina_Frei_SUi

W wyścigu o Mistrzostwo Świata E-MTB po tęczową koszulkę sięgnął młody Brytyjczyk Tom Pidcock. Jest to kolejne tegoroczne zwycięstwo tego młodego utalentowanego chłopaka, który dopiero co zwyciężył podczas obu edycji Pucharu Świata w kategorii U23. Warto dodać, że jest to kolarz wywodzący się i startujący głównie w wyścigach przełajowych, co w tych warunkach było jego atutem. Dodatkowo było to drugie z rzędu zwycięstwo w Mistrzostwach Świata na rowerze elektrycznym marki Specialized. Srebrny medal zdobył Francuz, Jerome Gilloux, podium uzupełnił prezentujący ostatnio bardzo wysoką formę Norweg, Simon Andreassen. W rywalizacji kobiet w E-MTB zawodniczki zakończyły rywalizację w następującej kolejności: 1.Melanie Pugin, 2. Kathrin Stirnemann, 3. Nathalie Schneitter.

W żadnym z wyścigów na linii startu nie zobaczyliśmy nikogo z reprezentacji Polski. W rywalizacji medalowej reprezentacja Francji posiada już dwa złote i jeden srebrny medal, co na trzy odbyte wyścigi daje pokaźną zdobycz dla kraju. Trzy medale posiada również reprezentacja Szwajcarii, są to dwa brązowe i jeden srebrny krążek.

Wczorajszy objazd trasy nagrany z kamery Sergio Mantecona zawodnika Kross Racing Team, warto dodać, że wczoraj warunki na trasie były lepsze niż dzisiaj.

Pełne wyniki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here