Puchar Polski w kolarstwie przełajowym wystartuje w sobotę w Suszcu

0

Po odwołaniu wyścigów w Supraślu i Kluczewsku doczekaliśmy się w końcu rozpoczęcia Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Już w najbliższą sobotę czołówka polskich błotniaków spotka się w Suszcu na pierwszej edycji cyklu. Miejscowość debiutuje w pucharowym kalendarzu, jednak po niedzielnej inspekcji trasy, zapewniamy, że będziecie mile zaskoczeni.

Trasa o długości 2,5 km jest praktycznie w 90 % widoczna z jednego miejsca. Została ona przygotowana pod czujnym okiem Marka Konwy, można być więc pewnym, że nie będzie odbiegać standardem od zachodnich wyścigów. Kompletna runda z licznymi agrafkami i dwoma ślimakami została wzbogacona o piaskownicę, trawers oraz stromy podbieg. Nawierzchnia to w około 85% trawa, reszta to odcinek asfaltowy. W zależności od pogody trasa będzie bardzo szybka, lub mocno błotnista. Póki co, prognozy pogody mówią o 50% szans na opady. Obecnie jest już ona w całości oznaczona, jest więc możliwość wcześniejszego zapoznania się z rundą.

Ze względu na sytuację epidemiczną wyścig odbędzie się bez udziału publiczności, ale organizator planuje live z wyścigu. Relację znajdziecie na stronie klubu UKS Krupiński Suszec. W czwartek pojawi się informacja dotycząca wytycznych w związku z COVID-19 dla uczestników imprezy.
Zgłoszenia do wyścigu odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną w terminie do 22.10.2020 na adres: rafal.makowski@gmail.com

Regulamin wyścigu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here