Schurter zrzucony z tronu lidera rankingu UCI

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się mało realne, stało się faktem. Nino Schurter stracił tron lidera rankingu UCI.

0

Szwajcar tego sezonu nie będzie mile wspominał. Brak zwycięstwa w Pucharze Świata, odległa pozycja w światowym czempionacie oraz utrata pierwszej pozycji w rankingu UCI – tak ”chudego” sezonu nie pamiętają najbardziej zagorzali fani Nino.

Ostatnim, który zrzucił Schurtera z fotela lidera rankingu był Gerhard Kerschbaumer, sztuka ta udała się Włochowi w 2019 roku. Tym razem na szczyt wspiął się, od kilku sezonów konsekwentnie zmierzający ku szczytowi Henriqe Avancini z Cannondale Factory Racing. Dobre wyniki w ostatnich wyścigach oraz duża liczba startów pozwoliły mu objąć prowadzenie, co jak ukrywa Avancini było jego celem.

”Dziś osiągam jeden ze swoich celów zawodowych: być numerem 1 w światowym rankingu! Od lat zastanawiałem się, czy naprawdę warto było zająć się czymś tak trudnym. Chciałem dostać się na szczyt na swój własny sposób, wierząc w swoje zasady. Nie ma znaczenia, gdzie, co i kiedy jest wyścig. Zawsze walczę o zwycięstwo. Dziś za : to odbieram nagrodę jaką jest szczyt rankingu UCI! Dzięki Bogu, że nie zwątpiłem w siebie przez ten czas!” – napisał w mediach społecznościowych uradowany zawodnik.

  1. AVANCINI Henrique BRA CANNONDALE FACTORY RACING
  2. SCHURTER Nino SUI SCOTT – SRAM MTB RACING
  3. VADER Milan NED KMC – ORBEA
  4. SARROU Jordan FRA ABSOLUTE – ABSALON – BMC
  5. KORETZKY Victor FRA KMC – ORBEA
  6. KERSCHBAUMER Gerhard ITA TORPADO URSUS
  7. FLUECKIGER Mathias SUI THÖMUS RN SWISS BIKE TEAM
  8. CINK Ondrej CZE KROSS RACING TEAM
  9. BRAIDOT Luca ITA CS CARABINIERI – CICLI OLYMPIA VITTORIA
  10. MAROTTE Maxime. FRA CANNONDALE FACTORY RACING

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team, 23 miejsce w rankingu jest o 5 ”oczek” niższe niż miało to miejsce poprzednim razem.

Wśród kobiet liderką pozostała Pauline Ferrand-Prevot. Za jej plecami, miejscami na podium zamieniły się brązowa medalistka MŚ w Leogang, Rebecca McMonnell oraz Anne Terpstra. Maja Włoszczowska zajmuje 10 pozycję, co jest wynikiem o 3 lokaty lepszym niż poprzednim razem. W czołowej setce rankingu znajdziemy też Paulę Gorycką (33), Aleksandrę Podgórską (71) i Katarzynę Solus-Miśkowicz (72).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem wśród Juniorów jest Mistrz Polski Krzysztof Klimek z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team (130 miejsce). Matylda Szczecińska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, która jeszcze niedawno zajmowała drugie miejsce w światowym rankingu, na dzień dzisiejszy jest 7.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here